Grill360 GRILLOWY LIFESTYLE 7 powodów, dla których Polacy kochają grillować

7 powodów, dla których Polacy kochają grillować

decofire
0 442
7 powodów, dla których Polacy kochają grillować

Grillujemy wszystko i wszędzie. Kiedy tylko słupki rtęci idą w górę, wyciągamy z piwnic zakurzony ruszt i zapraszamy znajomych. Dobre jedzenie, weekendowy relaks, czas spędzony z przyjaciółmi i rodziną. Bez wątpienia w grillowaniu nie mamy sobie równych. Po prostu to kochamy!

Mówi się, że grillowanie stało się sportem narodowym Polaków. Patrząc na to, co dzieje się w okresie wiosenno-letnim na ogródkach działkowych, miasteczkach studenckich i w prywatnych altanach, trudno się dziwić. Zapach pieczonej kiełbaski jest prawie wszędzie. Zapałaliśmy prawdziwą miłością do rusztu! Dlaczego?

Bo mamy czas

Nadchodzi upragniony weekend, a my w końcu mamy czas. Owszem, sprzątanie, zakupy, gotowanie. Nieodłączny element każdej soboty mocno daje w kość, ale kiedy przychodzi wieczór i możemy usiąść przy grillu i się zrelaksować to najzwyczajniej w świecie jesteśmy szczęśliwi. I o to chodzi!

Bo w końcu jest ciepło

Polska pogoda nie rozpieszcza. Stosunkowo krótkie lato zachęca do aktywności, więc kiedy tylko zrobi się ciepło, wychodzimy na zewnątrz. Umiemy cieszyć się z każdego letniego wieczoru, a najlepiej na świeżym powietrzu wychodzi nam… grillowanie.

Zobacz też: Jak zorganizować udane garden party?

Bo są znajomi

Jak wynika z badań „Polacy na grillu” z kwietnia 2015 r. co drugi Polak w grillowaniu najbardziej ceni wspólne spędzanie czasu z rodziną i znajomymi. Co więcej 75% ankietowanych za najważniejszy element grillowania uznaje rozmowy! My po prostu lubimy sobie pogadać.

grill

Bo jest pysznie

Na polskim ruszcie królują potrawy mięsne. Najczęściej pojawiają się na nim kiełbasa i karkówka. Coraz częściej jednak sięgamy po sery, ryby i warzywa. Chcemy zaskoczyć znajomych, więc urozmaicamy grillowe menu. Wieczorna uczta łechce kubki smakowe. Nie od dziś wiadomo, że uwielbiamy jeść!

Bo jest szybko i prosto

Wbrew pozorom grillowanie jest szybką formą przyrządzania dań i nie wymaga specjalnych umiejętności. Lubimy tradycyjną kuchnię i chętnie sięgamy po pieczone mięso, ziemniaki, sałatki. Wystarczy chwila i jesteśmy w kulinarnym niebie.

Przeczytaj również: Dziecko na grillu. Co może zjeść? [PORADNIK]

Bo jesteśmy gościnni

Chyba nikomu nie trzeba udowadniać, że Polacy to jeden z najbardziej gościnnych narodów. Uwielbiamy zapraszać i być zapraszani. Dlatego tak często decydujemy się na spotkania plenerowe. Grill daje wiele możliwości ucztowania i możemy dopasować go do swoich potrzeb. Nic dziwnego, że 80% Polaków posiada sprzęt do grillowania i korzysta z niego 2-3 razy w miesiącu (najczęściej w weekendy).

Bo lubimy się napić

Może nie zawsze chętnie się do tego przyznajemy, ale lubimy się czasem czegoś napić. Grill najczęściej kojarzy się z piwem i letnim chilloutem. Oczywiście, przy ruszcie pojawiają się również inne trunki. Czasem alkohol występuje też jako marynata, która sprawia, że mięso jest bardziej kruche i delikatne.

Grill dla Polaków jest symbolem przemian związanych ze stylem życia po 1989 roku. Nie bezzasadnie jest uznawany za zdobycz cywilizacyjną i formę celebrowania wolnego czasu. Mimo, że sprzęt do grillowania na polskich podwórkach zaczął pojawiać się niespełna 20 lat temu, w formie niezgrabnego urządzenia z trzema nogami i dużej misy, to dzisiejsze pokolenie już nie pamięta czasów „sprzed grilla”.

Szukasz porad na temat grillowania? Wejdź na nasz kanał na YouTubie!

 

GD Star Rating
loading...
7 powodów, dla których Polacy kochają grillować, 5.0 out of 5 based on 1 rating

PODOBNE ARTYKUŁY