Grill360 GRILLOWY LIFESTYLE Co przynieść na grilla do znajomych?

Co przynieść na grilla do znajomych? [PORADNIK]

decofire
0 2292
Co przynieść na grilla do znajomych? [PORADNIK]

W weekend szykuje się grill u znajomych. Będzie cała paczka, pyszne jedzenie i dużo alkoholu. Nie masz czasu pomóc w przygotowaniach, ale chętnie zabrałbyś coś ze sobą. Tylko, co przynieść na grilla do znajomych?

Jedzenie

Podobno dobrego jedzenia nigdy za dużo. Skonsultuj się z gospodarzami, jaką kuchnię preferują lub jaka będzie dominować podczas grillowania. Postaraj się do niej dopasować, albo po prostu zapytaj, co możesz przynieść. Zawsze sprawdzi się lekka sałatka do grillowanych mięs. Jeśli jesteś wegetarianinem albo weganinem możesz zaskoczyć wszystkich własnym pomysłem na potrawę z grilla.

Zobacz: Grill na słodko – letnia alternatywa tradycyjnego grillowania

Pieczywo

Nie jesteś mistrzem kuchni, ale jesteś gotowy do poświęceń? Upiecz chleb. Na grillu zawsze jest potrzebny, a świeży i pachnący na pewno przypadnie do gustu wszystkim gościom. Chcesz zaszaleć? Wystarczy, że do pieczywa dodasz trochę ulubionych ziaren, albo przygotujesz wersję wytrawną np. z czarnymi oliwkami lub suszonymi pomidorami.

Alkohol

Większość z nas na winach zna się przeciętnie. Przy wyborze mocniejszych trunków czy piwa długo nie trzeba się zastanawiać – po prostu wybiera się to ulubione czy polecane przez znajomych. W prezencie natomiast wypada przynieść wino. Wyjścia masz dwa – albo wybierzesz się do profesjonalnego sklepu i poprosisz o radę sprzedawcę, albo kupisz ulubiony trunek gospodarzy.

Przeczytaj też: Alkohole i inne napoje do potraw z grilla

grill ze znajomymi

Frisbee

Jedzenie – jedzeniem, ale grill przecież nie polega tylko na wspólnym biesiadowaniu. Poruszać się też wypada, tym bardziej po takiej ilości grillowanych smakołyków. Do znajomych śmiało możesz zabrać frisbee, rakiety do badmintona lub sprzęt do innej gry na świeżym powietrzu.

Muzyka

Jesteś fanem muzyki? Przygotuj playlistę na grilla i zrzuć na pedrive’a. Weź pod uwagę tylko charakter biesiadowania i nie zabieraj ze sobą ciężkich, metalowych brzmień. W końcu nie chcesz sprawić kłopotów znajomych i podpaść ich sąsiadom, prawda? Chillout z mieszanką nowoczesnych dźwięków będzie idealny!

Odstraszacze na komary

Kto jest największym wrogiem grilla? Komary! Są wszędzie. Jak tylko wyczują słodką krew to nie sposób ich od siebie odgonić. Odstraszacze na komary zawsze sprawdzają się w formie podarunki na grilla. Tym bardziej, że wśród zapachowych świeczek odstraszających komary możemy przebierać. Nie dość, że są postrachem owadów, to jeszcze sprawdzą się jako ogrodowa dekoracja.

Szukasz oryginalnych przepisów na grilla? Wejdź na nasz kanał na YouTubie!

GD Star Rating
loading...
Co przynieść na grilla do znajomych? [PORADNIK], 3.0 out of 5 based on 1 rating

PODOBNE ARTYKUŁY