Grill360 Producenci Fontana Forni Fontana Forni – połączenie tradycji z nowoczesnością

Fontana Forni – połączenie tradycji z nowoczesnością

Fontana Forni – połączenie tradycji z nowoczesnością

Pizza z pieca… Wszyscy znamy jej unikalny, niepodrabialny smak, który zawdzięczamy braciom Fontana. Poznaj rewolucyjny piec Fontana Forni.

Fontana Forni to działająca od ponad 60 lat renomowana firma, która słynie z produkcji piecy, kuchni ogrodowych, domowych, a także grilli. Ich niepowtarzalny smak zawdzięczamy innowacyjnej technice pośredniego opalania drewnem. Celem firmy jest dostarczanie na rynek narzędzi, które pozwolą osiągnąć mistrzostwo w sztuce kulinarnej.

fontana-forni-grillFontana Forni – koncentracja na detalu

Marka Fontana Forni słynie z działań mających na celu połączenie tradycyjnej kuchni i jej smaków z najnowszymi osiągnięciami technologicznymi. Od lat projektuje i wytwarza wysokiej jakości piece opalane drewnem, które uwielbia każdy miłośnik jedzenia. Fontana dba o to, by każdy detal w ich urządzeniach był tworzony z najwyższą starannością z trwałych i szlachetnych materiałów.

Fontana ForniBracia Fontana

Historia firmy ma swój początek w 1945 roku, w którym Fontana Giuseppe powrócił z frontu wojennego i postanowił zostać kowalem. Jego bracia, Bruno i Carlo dołączyli do stworzonego przez Giuseppe niewielkiego biznesu i rozwinęli go w kierunku szeroko pojętej produkcji i naprawie sprzętu gospodarczego. Przedsiębiorstwo dobrze prosperowało, dlatego w 1973 roku wszyscy trzej Fontanowie otworzyli wielką fabrykę stolarską. Gdy pięć lat później nastąpiła fala kryzysu naftowego, bracia znaleźli ratunek dla swojego przemysłu i wynaleźli piec opalany drewnem, który zrewolucjonizował rynek. Fontanowie ulepszali technologię produkcji i w końcu, w 1986 roku wytworzyli pierwszą kuchnię, w której zastosowano system wentylacji wewnętrznej. Wynalazek umożliwił instalowanie piecy we wnętrzach domów!

fontana-forni-grill-2W 2004 roku Fontanowie wykorzystali laserową technikę produkcji, która podwyższyła standard ich urządzeń. Niedługo potem zajęli się dystrybucją grilli turystycznych renomowanej, amerykańskiej marki Huntington. Do dziś czterej bracia Fontana oraz ich pracownicy zajmują się produkcją urządzeń bazujących na pośredniej technice opalania drewnem. Bogata oferta firmy obejmuje piece domowe, ogrodowe, grille, kuchnie ogrodowe opalane drewnem oraz szereg wysokiej klasy akcesoriów. Wiele z nich jest multifunkcyjnych.

fontana-forni-grill-historia-2

GD Star Rating
loading...
Fontana Forni - połączenie tradycji z nowoczesnością, 5.0 out of 5 based on 3 ratings

PODOBNE ARTYKUŁY