Grill360 Grille - porady, artykuły, recenzje Grille gazowe Weber Summit GBS E-470 i Weber Summit S-470

Grille gazowe Weber Summit GBS E-470 i Weber Summit S-470

Grille gazowe Weber Summit GBS E-470 i Weber Summit S-470
Summit S470 GBS

Serie Summit to profesjonalizm i luksus w najczystszej postaci. Te eleganckie, nowoczesne i pełne funkcjonalnych rozwiązań urządzenia są pozycją obowiązkową dla prawdziwych miłośników sztuki grillowania i specjalistów w swojej dziedzinie.

Kocioł w grillu wykonany został z odlewu aluminium, dzięki czemu urządzenie pochwalić się może świetną wytrzymałością na wysokie temperatury.

Pokrywa grilla częściowo również stworzona z odlewu aluminium, oprócz odporności na trudne warunki, charakteryzuje się lekkością. Pozostała część stworzona ze stali nierdzewnej pokrytej emalią ceramiczną udowadnia, że Summit E-470 należy do najbardziej solidnych grilli na rynku.

Niezbędnym elementem wyposażenia jest wbudowany pokrywę grilla, precyzyjny termometr, który umożliwia kontrolę nad przygotowanymi potrawami.

Producent oferuje 10 lat gwarancji na wyżej wymienione elementy.

Ruszt w grillu Summit wykonany został z wysokogatunkowej, grubej stali nierdzewnej.

Grille gazowe Weber Summit GBS E-470 i Weber Summit S-47

Dzieli się on na dwie części, jedna z nich to klasyczny ruszt do grillowania, druga wyposażona jest w system wymiennych środków GBS – uniwersalne rozwiązanie opatentowane przez firmę Weber.

W miejsce którego można włożyć wybrane akcesorium np. żeliwną patelnie, wok i wiele wiele innych.

Łączna powierzchnia rusztu to 69×49 cm.

Szyny aromatyzujące znajdujące się poniżej, stworzone zostały z grubej stali nierdzewnej.

Ich zadaniem jest ochrona palników przed skapującym tłuszczem i nadawanie jedzeniu wyjątkowego smaku i aromatu.

Grill posiada łącznie osiem palników, w tym; cztery palniki główne w piekarniku, palnik sear station, który zapewnia dodatkową moc, palnik do opiekania potraw na rożnie, palnik dedykowany wędzarce oraz palnik boczny zintegrowany w blacie.

Każdy z nich ma wbudowany system Snap Jet, czyli osobny iskrownik, co umożliwia rozpalenie każdego palnika oddzielnie.

Pokrętła Summita wykonane są z przyjaznego skórze materiału Soft Touch, a ich niewątpliwą zaletą jest podświetlenie, które ułatwia grillowanie wieczorową porą.

Podobnym ułatwieniem jest zainstalowana w uchwycie pokrywy, lampka GrillOut.

To, co niewątpliwie wyróżnia Summita E-470 to wbudowane rożno, którego silnik chowa się w półce bocznej. To przydatne akcesorium sprawi, że grillowanie stanie się fantastycznym doświadczeniem kulinarnym.

Grille gazowe Weber Summit GBS E-470 i Weber Summit S-47

Kolejnym genialnym rozwiązaniem jest wbudowana wędzarka, dzięki której każde BBQ nabierze zupełnie nowego charakteru. Wystarczy wsypać do niej uprzednio namoczone wiórka i cieszyć się smakiem wędzonych potraw.

Podstawa grilla wykonana jest z wysokiej jakości materiałów, drzwiczki Summita otwierane są na dwie strony, a szafka która się za nimi kryje zawiera specjalny uchwyt na szpikulce do rożna oraz miejsce na dodatkowe akcesoria.

System ociekowy zastosowany w urządzeniu jest doskonale rozbudowany. Głęboka misa, która odprowadza tłuszcz do aluminiowych tacek, zapewnia higieniczną pracę i łatwe czyszczenie.

Grill osadzony jest na czterech solidnych kółkach, które upraszczają jego relokacje i zapewniają stabilizację grilla.

Na koniec należy wspomnieć, że Summit dostępny jest dwóch wersjach; E-470 czarnej, oraz S-470 srebrnej, wykonanej w całości ze stali nierdzewnej.

Grille gazowe Weber Summit GBS E-470 i Weber Summit S-47 –  Profesjonalizm i luksus

Reasumując, grille gazowe Weber Summit GBS E-470 to grille klasy premium, które spełnią oczekiwania każdego miłośnika BBQ. Bogate wyposażenie i nowoczesny design doskonale sprawdzą się w profesjonalnych lokalach gastronomicznych jak i w prywatnych ogrodach lub na trasach.

Grille gazowe Weber Summit GBS E-470 i Weber Summit S-47 dostępne są w Decofire.pl

autor: Monika Mykicka

GD Star Rating
loading...
Grille gazowe Weber Summit GBS E-470 i Weber Summit S-470, 5.0 out of 5 based on 3 ratings

PODOBNE ARTYKUŁY