Sposób na udane grillowanie to dobre jedzenie i miłe towarzystwo. Przepis na doskonałe dania z rusztu znajdziesz bez problemu, ale czy wiesz, jakie akcesoria do grilla ułatwią Ci przyrządzanie potraw na grillu? Podpowiadamy!

Gadżety grillowe: termometr do grilla

Termometr lub sonda do grilla pozwoli na kontrolę temperatury pieczenia potraw. Co wybrać? Wszystko zależy od tego, jakie masz potrzeby. Wystarczy Ci termometr kieszonkowy czy potrzebujesz inteligentnego i dokładnego pomiaru?

Podczas grillowania korzystam z iGrill Mini. Jest on wyposażony w odbiornik bluetooth, dzięki któremu temperatura jest wyświetlana na telefonie. Nie trzeba podchodzić do grilla, aby sprawdzić czy danie jest już gotowe – komentuje Michał Dobosz, Grill Master.

Jak używać iGrilla? Wystarczy wbić sondę w mięso, włączyć termometr, za pomocą aplikacji ustawić temperaturę, rodzaj i stopień wysmażenia mięsa. Gotowe!

Sprawdź: iGrill 2 – zaprojektowany dla twojej wygody – Inspiracje Grill360

Czy wiesz, że…

Podczas grillowania często używane są również termometry umieszczone na pokrywie od grilla. Jednak nie są one tak dokładne, jak te bezprzewodowe.

Na rynku znajdziesz różnego rodzaju termometry. Cyfrowy termometr pozwala błyskawicznie skontrolować temperaturę grillowanego dania. Dzięki niemu unikniesz zbyt wysuszonych lub niedopieczonych mięs. Możesz także sięgnąć po termometry z sondą. Są one niezwykle praktyczne, sondę wbijasz do mięsa i po chwili otrzymujesz odczyt temperatury. Ta prosta metoda pozwala przygotować perfekcyjne danie. Nawet najlepsi Grill Masterzy korzystają z takich rozwiązań, dzięki temu potrawy z grilla są zawsze smaczne, soczyste i zrobione idealnie w punkt. Jeżeli często grillujesz małe kawałki mięs, rozważ także zakup mini termometru. Jest to idealny produkt do sprawdzania temperatury np. udek albo skrzydełek z kurczaka.

Termometr cyfrowy

Akcesoria do grilla: rękawica do grilla

Gadżet doceniany szczególnie przez tych, którym nie raz zdarzyło się poparzyć przy ruszcie. Ważne, aby rękawica do grilla była wykonana z odpornego materiału oraz posiadała powierzchnię antypoślizgową. Na rynku znajdziesz np. klasyczne rękawice bawełniane, rękawice antypoślizgowe, rękawice termoodporne z izolacją termiczną, rękawice silikonowe. Rękawica do grilla ma wiele zalet:

  • świetnie znosi wysokie temperatury
  • nie przywiera
  • z jej pomocą można bez obaw chwytać gorące tacki

Najlepiej w ogrodzie sprawdzą się te z podkładką silikonową jak np. Broil King, które działają antypoślizgowo i są łatwe do czyszczenia.

Rękawica do grillowania

Akcesoria do grilla: szczotka do czyszczenia grilla

Utrzymanie w czystości sprzętu do grillowania nie jest łatwe. Ale dzięki właściwym narzędziom może być szybkie i nie sprawiać problemów. Szczotkę do czyszczenia grilla i rusztu warto wybrać ze względu na wielkość zabrudzonej przestrzeni. Jeśli zależy Ci na szybkim sprzątaniu, zdecyduj się na szeroką szczotkę (np. Broil King), która za jednym zamachem wyczyści sporą część rusztu.

akcesoria do grilla szczotka do grilla

Gadżety grillowe: stojaki lub kosze na grilla

Stojaki na grilla pomagają odpowiednio upiec mięso i są wygodne. Dzięki nim przygotujesz soczyste żeberka czy mięso na burgery. Do grillowania całego kurczaka przyda się specjalna brytfanna grillowa, która nie tylko pomoże upiec drób, ale także sprawdzi się na ogrodowym stole. Bardzo przydatne mogą okazać się też stojaki na żeberka, dzięki którym idealnie odseparujesz mięso i będzie się ono grillowało równomiernie.

To Ci się może przydać: Podstawowe akcesoria do grillowania – co warto mieć?

Stojak na żeberka

Akcesoria do grilla: szczypce i łopatki

Narzędzia do grillowania są ważne nie tylko ze względu na higienę i estetykę, ale również bezpieczeństwo. Problematyczne staje się przekładanie delikatnych mięs i potraw. Aby nie naruszyć struktury dań trzeba zachować ostrożność. Dlatego, warto wyposażyć się w szczypce do delikatnych potraw, które mają cienkie zakończenie.  Łopatki z kolei powinny posiadać gumową, nienagrzewającą się rączkę, która nie wyślizgnie się z rąk. Do profesjonalnego zestawu Grill Mastera brakuje jeszcze tylko pędzla silikonowego. Masz go w kuchni? Świetnie – możesz rozpocząć grillowanie.

Zestaw do grillowania

Szukasz więcej porad? Wejdź na nasz kanał na YouTubie!