Wydawać by się mogło, że barbecue a grill to jest to samo, tymczasem okazuję się, że są to dwie skrajne metody przygotowywania potraw na ruszcie. O ile słowo barbecue oznacza to samo co grill, czyli pieczenie, opiekanie potraw, to występują między nimi istotne różnice…

Barbecue a grill

Grill czyli grillowanie to pieczenie na ruszcie potraw, na otwartym ogniu, w sposób szybki, trwający zazwyczaj do 40 minut. Z kolei barbecue inaczej BBQ to bardziej skomplikowany proces przyrządzania potraw, który obywa się w nieco niższych temperaturach i trwa znacznie dłużej, bowiem mięso może być opiekane nawet i przez 10 godzin.

Barbecue a grill

Jakie mięso na BBQ?

Do przyrządzenia potraw rodem z prawdziwego BBQ nadają się mięsa o wysokiej zawartości tłuszczu (takie jak żeberka czy steki wołowe), który wytapia się w powolnym procesie opiekania. Tego samego tłuszczu używa się do nawilżania mięsa, aby nie było ono zbyt suche.

Tak naprawdę w wielu miejscach Stanów Zjednoczonych, istnieją różne techniki BBQ. Każdy stan ma swój charakterystyczny przepis na regionalne Barbecue. Od rodzaju mięsa, po specjalne sosy, marynaty i dodatki.

W Stanach Zjednoczonych barbecue oznacza także przede wszystkim sposób spędzania czasu w gronie najbliższych, gdzie podawane są tradycyjne potrawy. Taką samą dewizę coraz częściej zyskuję grillowanie. Coraz więcej polaków grillowania nie traktuję już tylko jako przygotowania potraw na ruszcie ale przede wszystkim jako okazję do spędzenia czasu wspólnie z rodziną, przyjaciółmi i znajomymi.

Dlatego na naszym portalu Grill360.pl poświęconemu grillowaniu propagujemy tę formę przygotowywania potraw. Do grillowania i bbq potrzebny jest oczywiście odpowiedni grill ogrodowy, o tym możesz przeczytać w innych naszych artykułach.