Dla większości grillomaniaków, dzień w którym spadnie pierwszy śnieg, jest smutnym dniem, równoznacznym z zakończeniem sezonu grillowego. Choć grillowanie jest jak najbardziej możliwe zimą, to jest spora część osób, która decyduję się na to, aby na okres zimowy zrezygnować z używania swojego grilla. Jeśli jesteś jedną z takich osób, to czy zastanawiałeś się kiedykolwiek nad tym jak właściwie zakonserwować i przechowywać swojego grilla, tak aby na kolejny sezon grillowy móc korzystać z w pełni sprawnego urządzenia? Oto kilka porad!

Jak dbać o grilla zimąPozostawienie grilla zimą w ogrodzie, nie jest absolutnie dobrym pomysłem. Odpowiednim miejscem będzie szopka, garaż, altanka. Najważniejsze by miejsce, w którym przechowujemy grilla było bezpieczne i suche. Do schowania grilla przyda się także specjalny pokrowiec, który go odpowiednio zabezpieczy. Warto wiedzieć jednak, że samo schowanie grilla we właściwym miejscu nie wystarczy. Równie ważną kwestią jest jego odpowiednia konserwacja, która zapobiegnie pojawieniu się rdzy. Zatem jak dbać o grilla zimą?

Jak dbać o grilla zimą – Kilka praktycznych wskazówek

Jedną z podstawowych kwestii, jest dokładne umycie grilla. Można to zrobić za pomocą zwykłej ciepłej wody i mydła. Pozbywamy się warstwy zaschniętego tłuszczu i dokładnie spłukujemy grilla. Najlepiej do tego celu użyć węża ogrodowego. Chodzi tutaj przede wszystkim o solidne wyczyszczenie rusztu. Po wykonaniu tej czynności, nie zapominajmy o jego dokładnym osuszeniu.

Przed schowaniem naszego grilla, warto go także sprawdzić pod kątem sprawności. Jeśli jakieś części grilla nie działają prawidłowo, najlepiej od razu je wymienić.

Wszystkie części metalowe grilla, dobrze jest pokryć jadalnym olejem, który zapobiegnie zbieraniu się wilgoci. Jeśli postanowimy czy to na wiosnę, czy wcześniej ponownie użyć naszego grilla, musimy odczekać aż naniesiona wcześniej warstwa tłuszczu, wypali się i dopiero wówczas możemy grillować.

Dbając w ten sposób o naszego grilla, przedłużamy jego żywotność i zapewniamy sobie jeszcze nie jeden sezon grillowy spędzony w gronie rodziny i przyjaciół.