Często zapraszasz ma grilla Twoich znajomych? Chcesz od razu przygotować większą porcję mięsa, aby wszyscy byli zadowoleni? Koniecznie zaopatrz się w rożen do grilla i przygotuj całego kurczaka lub całą pieczeń! 

Jak powszechnie wiadomo, grillowanie to świetny sposób na spędzanie czasu z bliskimi. To również możliwość rozwijania swoich pasji i umiejętności kulinarnych. Każdy z nas lubi grillować inaczej, jest miłośnikiem innych potraw i innego stylu grillowania. Dlatego też producenci tworzą coraz to nowe modele różnych grilli – węglowych, gazowych i elektrycznych. Dzięki temu każdy może wybrać idealny model dla siebie.

Są jednak pewne rzeczy, które łączą wszystkich miłośników grillowania, nieważne czy to na grillu węglowym, gazowym czy elektrycznym. Jest to chęć delektowania się ulubionymi potrawami, odkrywanie nowych możliwości kulinarnych i osiągnięcie jak najlepszego efektu, przy jednocześnie niedużym nakładzie pracy. Akcesorium, które posiada wszystkie niezbędne cechy, aby te wymagania spełnić, jest rożen do grilla. To absolutnie uniwersalna część grilla, w którą powinien zainwestować miłośnik każdego rodzaju grilla. Jest to możliwie dzięki marce Weber, która stworzyła różne rodzaje rożnów, które zamontować można zarówno w grillu gazowym, węglowym, jak i elektrycznym.

Sprawdź także: Rożen do grilla: co możesz przyrządzić na rożnie? Inspiracje i porady

 

grill360 , decofire , rożen , weber

Rożen do grilla, czyli zawsze idealne mięso

Rożen to akcesorium, dzięki któremu możemy cieszyć się idealnie wypieczonym mięsem, bez konieczności jego ciągłego obracania i pilnowania. Wystarczy umieścić dowolny kawałek mięsa na rożnie i pozwolić mu działać. Nam pozostaje jedynie cieszyć się zapachem i delektować idealnie wypieczonym mięsem – chrupiącym z zewnątrz i soczystym w środku. Dzięki mechanizmowi obracającemu, mięso będzie przygotowane równomiernie, a zawarte w nim soki obracane razem z mięsem nie wyparują i nadadzą mu wyjątkowego aromatu.

Marka Weber przygotowała dla swoich klientów nowoczesne rożny, pasujące do każdego rodzaju grilla. Wszystkie wyposażone są w silnik elektryczny, który wprawia w ruch grillujące się mięso bądź inne produkty. Rożen elektryczny do grilli gazowych Weber Spirit,  czy rożen obrotowy do grilli węglowych Weber W-7494, to tylko niektóre z dostępnych na rynku modeli tej firmy. Wszystkie niezwykle trwałe i proste w obsłudze, dają ogromne możliwości i otwierają nowe ścieżki kulinarnych odkryć.

grill , weber , grill360 , rożno , szaszłyk , mięso z grilla

Nowoczesny gadżet z długą tradycją – rożen elektryczny

Niektórym mogłoby się wydawać, że obrotowy rożen elektryczny to zbędny wydatek i wytwór nowoczesności. Nic bardziej mylnego! Oczywiście rożen w znanej nam postaci jest sprzętem nowoczesnym, wyposażonym w różnego rodzaju udogodnienia. Niemniej jednak sama idea powstała już dawno temu. W średniowieczu bogaci mieszczanie w ten sposób przygotowywali swoje potrawy. Historia pieczenia mięs na ogniu i regularnego obracania go sięga jeszcze wcześniejszych lat. Siłą napędową do ówczesnych rożnów były psy. Z czasem rolę obracającego przejął specjalny sługa, najczęściej chłopiec który miał za zadanie cierpliwie obracać mięso i równomiernie je opiekać. Na szczęście współcześnie wystarczy prosty przycisk aby silnik samodzielnie obracał to, co znajduje się na rożnie.

Technika grillowania zmieniła się z biegiem lat, ale zamiłowanie do soczystych i chrupiących mięs pozostało. Dlatego warto sprawić sobie takiego automatycznego pomocnika.

Sprawdź także: Sztuka nadziewania: rożen obrotowy Weber