Moda na grillowanie rośnie z roku na rok. Staje się egalitarną rozrywką towarzyską, która jest także wspaniałą okazją do kulinarnej wirtuozerii. Kanadyjska firma Broil King wychodzi na przeciw oczekiwaniom klientów, tworząc innowacyjne urządzenia, znane i cenione na całym świecie.

Niezawodny Signet 90 o ekskluzywnym designie, czy też wyposażony w system Flav-R-Wave Monarch 340. Te urządzenia to wynalazek marki Broil King, której początków należy szukać w 1906 roku. Ideą firmy jest dążenie do ciągłego rozwoju technologii grilli premium, a także stałe monitorowanie najnowszych trendów i potrzeb mistrzów pieczenia na ruszcie.

broil-king-grill-2

Broil King – jak to się zaczęło?

Theodor Adam Witzel w 1906 roku założył w Waterloo w Kanadzie firmę o nazwie Onward Manufacturing Company Limited. Jej działania koncentrowały się początkowo na produkcji oraz dystrybucji elektrycznych odkurzaczy. Do 1970 roku marka znana była także z innowacyjnych artykułów gospodarstwa domowego, zwłaszcza lodówek. Następne dziesięciolecie zaoowocowało produkcją wkładów kominkowych, by wreszcie w 1986 roku po raz pierwszy zaprojektować i wytworzyć grill gazowy pod szyldem Broil King. Założyciel firmy zmarł w 1995 roku i od tego czasu firmę prowadzą jego trzej synowie. Kontynuują oni myśl i założenia, które wdrażał w życie ich ojciec.
Marka na przestrzeni 27 lat swojej działalności, dzięki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań technologicznych oraz profesjonalnym procesom produkcji, stała się liderem na rynku grilii gazowych.

broil king

Technologia na najwyższym poziomie

Urządzenia do pieczenia na ruszcie marki Broil King cieszą się renomą na całym świecie. Grille są wytwarzane w kilku zakładach produkcyjnych na terenie Kanady oraz USA. Broil King OMC natomiast, oprócz grilli gazowych zajmuje się także projektowaniem i wytwarzaniem grilli Broil Mate, Sterling, Huntington oraz akcesoriów do wędzenia i grillowania: Grill Pro i Premium. Systemy Broil King tworzone są z myślą o wszechstronności, trwałości oraz dobrych rezultatach podczas pieczenia. Większość z nich została wyposażona w boczne palniki oraz dodatkowe udogodnienia, np. patelnie. Żeliwny, dwustronny ruszt grilli natomiast, posiada rynienki, dzięki którym pieczone potrawy są wyjątkowo soczyste. Jednym z innowacyjnych pomysłów wdrożonych w urządzeniach Broil King jest technologia Dual-Tube oraz Super 8 Infinity, dzięki którym wysokość płomienia palnika jest taka sama z przodu i z tyłu. Każdy grill gazowy Broill King tworzony jest z myślą o jak największej wytrzymałości oraz komforcie pieczenia.

broil-king-grill