Grill gazowy Baron 490 to jeden z topowych modeli marki Broil King. Jego szlachecka nazwa równa się doskonałej jakości wykonania. Król wśród grilli został stworzony dla tych, którzy pragną posiadać wysokiej klasy urządzenie, oczekują wydajności, idealnie przyrządzonych na ruszcie potraw oraz innowacyjnych rozwiązań.

Zaawansowana technologia rusztu

Model Baron 490 wyposażony jest w dwustronny ruszt żeliwny. Z jednej strony ruszt posiada rowki, które najlepiej nadają się do grillowania tłustych potraw. Tłuszcz, który skapuje z grillowanych produktów trafia w rowki, dzięki czemu nie spada na aromatyzery i tym samym uniemożliwia powstawanie płomieni i przypalenie się jedzenia, chroni również kocioł grilla. Dzięki takiemu rozwiązaniu soki, które spłyną, odparowywują i wracają do grillowanych dań nadając im ten charakterystyczny uwielbiany przez wielu smak.

Baron 490

Druga strona rusztu, zwana stożkową, świetnie nadaję się do grillowania steków i kurczaka. Konstrukcja rusztu zapewnia ogromną moc oraz charakterystyczny diamentowy wzór.

Rożno obrotowe i kuchenka boczna

Grill posiada zestaw rożna obrotowego oraz kuchenkę boczną. Zestaw składa się z palnika do rożna umieszczonego w tylnej części piekarnika, silnika elektrycznego, pręta z kolcami do mocowania mięsa oraz zestawu do wyważania. Z łatwością przyrządzisz pysznego kurczaka w całości.

Baron 490

Kuchenka boczna umożliwi nam przygotowanie takich dodatków jak sosy czy zupy bez konieczności przemieszczania się do kuchni. Innymi słowy – wszystkie funkcje kuchni posiadasz pod ręką – w jednym miejscu.

Baron 490 grill gazowy

Składane półki boczne wykonane są ze stali szlachetnej. Dzięki nim zyskujemy dodatkową przestrzeń roboczą a w razie potrzeby możemy je łatwo złożyć, dzięki czemu zaoszczędzimy sporo miejsca.

Ogromna moc grilla Baron 490, wysoka wydajność i doskonały smak potraw

Baron 490 oraz Baron S490 posiada palniki Dual-Tube™ wykonane ze stali nierdzewnej. Palniki posiadają otwory po obu stronach co zapewnia równomierną temperaturę na całej powierzchni rusztu.

Baron 490 Broil King grille gazowe Decofire

Aromatyzery Flav-R-Wave™ znajdują się na dole piekarnika i zajmują całą jego powierzchnię. Ich zadaniem jest odparowywanie soków, które z powrotem trafią do grillowanych potraw i nadają im wspaniały grillowany aromat i smak. W pokrywie grilla został zamontowany termometr Accu-TempTM    który pozwoli na precyzyjna kontrolę temperatury panującej wewnątrz grilla a to z kolei pozwoli Ci uzyskać doskonałe rezultaty grillowania za każdym razem.

Baron 490 – prezentacja godna podziwu

W grillu Baron 490 mieści się 11 kilogramowa butla z gazem,  jej miejsce jest w szafce pod piekarnikiem za zamykanymi drzwiami. Dzięki takiemu rozwiązaniu grill prezentuję się estetycznie. Konstrukcja grilla osadzona jest na stabilnym stalowym wózku, posiadającym 4 koła z blokadami ruchu. Grill więc może stać na nierównej powierzchni a przy tym cały czas zachować stabilność.

Grille gazowe Broil King Decofire Baron 490

Podsumowując Baron 490 to grill dla tych, którzy chcą cieszyć się możliwością grillowania na najwyższym poziomie. Potrawy jakie przyrządzimy za pomocą tego grilla, będa za każdym razem idealnie ugrillowane, a wysokiej jakości materiały z których został wykonany grill, pozwolą korzystać z jego ogromnych możliwości przez długie lata.

Decofire grille gazowe model Baron 490 marki Broil King

Nasz ekspert Michał Dobosz przetestował grilla Baron 490. Sprawdzaliśmy między innymi powierzchnię rusztu, szybkość rozpalania się grilla do maksymalnej temperatury, oraz rozmieszczenie temperatury. Sprawdziliśmy także jak grill poradził sobie z przygotowaniem steka Thomahawk. Jeśli jesteście ciekawi wyników testu zachęcamy do obejrzenia filmu.

Grill gazowy Broil King Baron 490 dostępny jest w sklepie Decofire.pl