Grill gazowy Imperial  XL S  to najlepszy z dostępnych w Polsce grilli Broil King, których niezaprzeczalna jakość poparta jest najdłuższymi gwarancjami w branży. Grill ten to inwestycja, która zapewni Ci długie lata udanego grillowania. Niezrównana jakość, wydajność grillowania i wszechstronność …Przekonaj się dlaczego Impreial XL S jest tak wyjątkowy!

Grill gazowy Broil King Imperial to grill sporych rozmiarów. Po rozłożeniu, łącznie z półkami bocznymi mierzy on 193 cm szerokości, z kolei jego wysokość wynosi 126 cm. Grill wykonany jest w całości ze stali nierdzewnej. Posiada on dwa niezależne piekarniki. Jeden większy, drugi mniejszy. To świetnie rozwiązanie pozwala na wykorzystywanie grilla wedle potrzeb i upodobań.

W pokrywach obu piekarników zamontowano termometry Deluxe Accu-Temp™. Zawsze pokazują dokładną temperaturę panującą na ruszcie, co pozwala na kontrole i precyzje w trakcie grillowania. Pokrywy grilla wykorzystują także, specjalny system Roll – On, dzięki czemu są lekkie a ich podnoszenie nie stanowi żadnego problemu.

Najlepsze materiały i niesamowita moc

W piekarniku głównym znajduję się ruszt wykonany ze stali nierdzewnej. Jego powierzchnia to 64×49 cm. Dzielony jest on na dwie części. Jedną z takich części możemy zastąpić przykładowo płytą żeliwną. W piekarniku mniejszych znajduję się ruszt żeliwny, jego powierzchnia to 42×39 cm. W obu piekarnikach pod rusztem, zamontowane zostały aromatyzery Flav-R-Wave™, mają one za zadanie chronić palniki przed skapującym tłuszczem a zarazem pozwalają na spalenie się tłuszczu i odparowanie z powrotem do mięsa, co gwarantuje zachowanie jego soczystości.

Grill posiada sześć niezależnych palników o łącznej mocy 17, 6 KW. W piekarniku większych znajdują się cztery palniki główne, z kolei w piekarniku mniejszym – dwa. Palniki wykonane są ze stali nierdzewnej, producent daje na nie 10 letnią gwarancję. Grill posiada dodatkowy palnik do opiekania na rożnie oraz  zamontowaną kuchenkę gazową w lewej półce grilla o mocy 2,7 KW. Grill w standardzie jest wyposażony także w rożno elektryczne.

 

Z racji tego, że Imperial XL S jest flagowym modelem marki Broil King, został wyposażony w różnego rodzaju dodatki, które dodają mu wyrafinowania. Są to na przykład podświetlane pokrętła czy podświetlenie piekarnika zarówno większego jak i mniejszego.

Grill gazowy Imperial XL S Broil King – Funkcjonalność przede wszystkim

Grill posiada dwie półki boczne wykonane ze stali nierdzewnej. Lewa półka to kuchenka gazowa, która po złożeniu może służyć jako blat roboczy, natomiast prawa półka służy w całości jako blat roboczy, pod którym dodatkowo znajduję się ukryta półka. To świetnie miejsce na akcesoria do grillowania!

Grill Imperial XL S jest grillem ciężkim, dlatego też musi być osadzony na solidnej konstrukcji. Spód grilla to 6 kół, trzy z nich posiadają funkcje blokowania co pozwala na ustawienie grilla nawet na nierównej powierzchni. Pod grillem z lewej strony znajduję się szafka a w niej miejsce na 11 kg gazową.

Grill Broil King Impreial XL S to przykład grilla, gdzie funkcjonalność doskonale łączy się z wysoką jakością i precyzją wykonania. Z pewnością spełni wymagania najbardziej wymagających grill-masterów. Grill jest dostępny w naszym sklepie Decofire.pl