Choć do sezonu grillowego jeszcze chwila, to trzeba się do niego dobrze przygotować. Planujesz zakup nowego sprzętu i nie wiesz, jaki wybrać? Przygotowaliśmy dla Ciebie zestawienie najlepszych grillów w przedziale cenowym do 5 tys. zł. Sprawdź, w co warto zainwestować.

Grill gazowy Weber Spirit II E-210 GBS

Cena: 2 299,00 zł

Weber-Spirit II E-210 to dobra inwestycja na lata. Sprzęt jest trwały, posiada najwyższej jakości podzespoły, a producent zapewnia najwyższą amerykańską jakość. Panel przedni i półki boczne zostały wykonane ze stali szlachetnej, kocioł i pokrywa z trwałego aluminium. Sprzęt jest odporny na zarysowania, ponieważ jego pokrywa posiada powłokę z emalii porcelanowej. Grill został wyposażony w odprowadzacz tłuszczu i zapłon do błyskawicznego rozpalenia, dzięki czemu grillowanie staje się prawdziwą przyjemnością. Do Weber-Spirit II E-210 można podłączyć inteligentny termometr, którym steruje się za pomocą smartfona czy tabletu.

 Grill gazowy Weber Spirit II E-210 GBS Grill gazowy Weber Spirit II E-210 GBS Grill gazowy Weber Spirit II E-210 GBS Grill gazowy Weber Spirit II E-210 GBS Grill gazowy Weber Spirit II E-210 GBS Grill gazowy Weber Spirit II E-210 GBS Grill gazowy Weber Spirit II E-210 GBS

Więcej o grillu przeczytasz tutaj.

Grill gazowy Broil King Royal 320

Cena: 2 599,00 zł

Broil King Royal 320 to elegancki sprzęt dla każdego miłośnika grillowania. Ze względu na niewielkie rozmiary sprawdzi się zarówno w małych altanach i ogrodach. Dzięki nowoczesnym zaworom oraz sposobom rozmieszczenia źródeł płomienia temperatura jest idealnie wyrównana, a sam płomień można w łatwy sposób kontrolować. Żeliwne ruszty zostały pokryte emalią ceramiczną, co sprawia, że przygotowywane potrawy nie przywierają. Sprzęt jest łatwy w obsłudze, elektroniczna zapalarka pomaga w błyskawicznym rozpaleniu grilla. Broil King Royal 320 posiada również praktyczną szafkę na butle z gazem lub akcesoria do grillowania.

Grill gazowy Broil King Royal 320

Więcej o grillu przeczytasz tutaj.

Grill gazowy Weber Spirit II E-310 GBS

Cena: 2 799,00 zł

Weber Spirit II generacji E-310 GBS został zaprojektowany zgodnie z najnowszymi trendami i stwarza wiele możliwości grillowania. Sprzęt łączy w sobie innowacyjne technologie. Posiada trzy wydajne palniki ze stali szlachetnej, których kształt zapewnia równomierny przepływ gazu i ciepła wewnątrz grilla oraz wytrzymały ruszt żeliwny. Kocioł i pokrywa zostały wykonane z aluminium. Dodatkowo pokrywa jest otoczona powłoką emalii porcelanowej, przez co jest odporna na zarysowania. Jej uchwyt wykonany jest z wytrzymałego i odpornego na wysokie temperatury PVC, co zapobiega oparzeniom. Weber Spirit II generacji E-310 GBS jest łatwy i wygodny do czyszczenia, ponieważ posiada system odprowadzania tłuszczu.

Grill gazowy Weber Spirit II E-310 GBS

Więcej o grillu przeczytasz tutaj.

Grill gazowy Landmann Triton PTS 4.1 INOX z palnikiem bocznym

Cena: 2 899,00 zł

Landmann Triton PTS 4.1 to grill, który pozwala przygotować potrawy aż dla 12 osób. Funkcjonalny sprzęt składa się z komory głównej, dolnej szafki i dwóch półek bocznych. Zostały one wykonane z polerowanej stali szlachetnej. W pokrywie piekarnika wbudowany został termometr, co pozwala precyzyjnie określić temperaturę potrzebną do przyrządzania potraw. Nie trzeba posiadać umiejętności grillmastera, elektroniczny zapalnik, w który został wyposażony Landmann Triton PTS 4.1, pozwala na błyskawiczne rozpalenie grilla.

Grill gazowy Landmann Triton PTS 4.1 INOX z palnikiem bocznym

Więcej o grillu przeczytasz tutaj.

Grill gazowy Broil King Royal 340

Cena: 2 999,00 zł

Broil King Royal 340 to niewielki grill odpowiedni dla każdego miłośnika grillowania. Oprócz trzech tubowych palników ze stali szlachetnej posiada on dodatkowy palnik boczny, na którym można przygotować zupy, gulasze i sosy. Żeliwny ruszt pokryty dodatkowo emalią ceramiczną skutecznie utrzymuje temperaturę i zmniejsza przywieralność. Nowoczesne zawory i pokrętła pozwalają na precyzyjną regulację mocy i kontrolę temperatury. Sprzęt posiada praktyczną szafkę na butlę z gazem lub akcesoria do grillowania. Niewielki rozmiar sprawia, że jest on mobilny i łatwy w przechowywaniu.

Grill gazowy Broil King Royal 340

Więcej o grillu przeczytasz tutaj.

Grill gazowy Broil King Monarch 320

Cena: 3 199,00 zł

Broil King Monarch 320 jest nowoczesnym grillem zarówno dla amatorów grillowania, jak i dla osób doświadczonych. Został wyposażony w trzy palniki ze stali szlachetnej, które umożliwiają równomierne rozprowadzenie temperatury w piekarniku. Wyposażenie sprzętu w aromatyzery chroni palniki przed sokami kapiącymi z grillowanych potraw. Praktyczne są również dwa ruszty żeliwne dwustronne, które utrzymują wysoką temperaturę, chronią produkty przed przywieraniem, a dodatkowo pozwalają nadać stekom charakterystyczny wygląd i zbierają resztki soków. Piekarnik wykonany z odlewu aluminium, dzięki dużej ilości miejsca pozwala na przygotowanie kolacji dla całej rodziny i utrzymywanie temperatury charakterystycznej dla pieczenia konwekcyjnego.

Grill gazowy Broil King Monarch 320

Więcej o grillu przeczytasz tutaj.

Grill gazowy Weber Spirit E-320 Premium GBS

Cena: 3 999,00 zł

Weber Spirit E-320 Premium GBS to nowocześnie zaprojektowany grill dla wszystkich osób, które kochają grillować. Jest on wykonany ze stali nierdzewnej i elementów emaliowanych porcelaną, dzięki czemu jest trwały i odporny na wysokie temperatury.  Trzy palniki tubowe zapewniają równomierny rozkład temperatury na całej powierzchni rusztu, która jest naprawdę duża, dzięki czemu umożliwia przygotowanie potraw dla większej liczby osób. Wyposażenie sprzętu w boczną kuchenkę sprawia, że bez wchodzenia do domu można zrobić kawę, herbatę czy sos dla gości. Grill posiada również praktyczne wieszaki na akcesoria, osłonę na butle i funkcjonalną szafkę.

Grill gazowy Weber Spirit E-320 Premium GBS

Więcej o grillu przeczytasz tutaj.

Grill gazowy Weber Genesis II E-310 GBS

Cena: 3 999,00 zł

Weber Genesis II E-310 GBS to stylowy i funkcjonalny grill, który stwarza wiele możliwości przygotowywania potraw. Został on wyposażony w ruszty żeliwne z systemem GBS, pokryte emalią porcelanową, co sprawia, że są odporne na zadrapania. Nierdzewne deflektory ciepła pozwalają utrzymać temperaturę i równomiernie rozprowadzić ciepło. Czyszczenie sprzętu jest łatwe, dzięki wygodnemu systemowi odprowadzania tłuszczu. Nowoczesny design i konstrukcja z otwartym wózkiem daje więcej miejsca pod grillem, a podgrzewacz do potraw “Tuck-Away” gwarantuje większą powierzchnię pieczenia (3264 cm kw.). Składana półka sprawia, że przechowywanie sprzętu nie stanowi żadnego problemu.

Grill gazowy Weber Genesis II E-310 GBS

Więcej o grillu przeczytasz tutaj.

Grill gazowy Broil King Signet 340 model 2019

Cena: 4 699,00 zł

Nowy model grilla Broil King Signet 340 jest rekomendowany dla entuzjastów grillowania, którzy cenią wysoką jakość wykonania. Został on wyposażony m.in. w zapalnik elektryczny, który pomaga błyskawicznie rozpalić grilla, aromatyzery odparowujące skapujący z potraw tłuszcz i jednocześnie dodające aromatu, trzy praktyczne palniki, kuchenkę wbudowaną w boczną półkę i głęboki piekarnik, a także dodatkowy podgrzewacz do potraw. Ruszty żeliwne skutecznie utrzymują wysoką temperaturę, dzięki czemu idealnie nadają się do przyrządzania mięs. To one sprawiają, że ciepłe powietrze kumuluje się wewnątrz piekarnika, co powoduje mniejsze zużycie gazu. Nowoczesne zawory i palniki pozwalają dokładnie kontrolować temperaturę. Na Broil King Signet 340 można przygotować zarówno mięsa, przekąski, jak i desery z grilla.

Grill gazowy Broil King Signet 340 model 2019

Więcej o grillu przeczytasz tutaj.

Grill gazowy Broil King Baron 440

Cena: 4 799,00 zł

Broil King Baron 440 może stanowić praktyczną i elegancko wyglądającą kuchnię zewnętrzną. Piekarnik Dura-Bilt (pokryty żaroodporną farbą) posiada funkcję termoobiegu, palniki o dużej mocy Dual-Tube, aromatyzery ze stali szlachetnej i boczną kuchenkę pozwalającą szybko przygotować oryginalne dania i dodatki do potraw z grilla. Aż cztery dwustronne ruszty to świetne rozwiązanie dla amatorów grillowania, którzy z łatwością wyczarują charakterystyczne wzory na stekach. Mięsa nie będą przywierać, a funkcjonalność urządzenia pozwoli utrzymać porządek (butlę i niezbędne akcesoria można schować w szafce).

Grill gazowy Broil King Baron 440

Więcej o grillu przeczytasz tutaj.