Grillowanie to zdecydowanie jedna z najprzyjemniejszych form spędzania wolnego czasu. Umożliwia szybkie i smaczne przygotowanie obiadu czy kolacji bez namnażania brudu i bałaganu w kuchni. Jednocześnie wielu z nas wolałoby na tę okazję przenieść do ogrodu całą kuchnię. Dziś to możliwe! Poznaj model Woody LX Seria 4 Campingaz.

Dziś nie jest to już problemem, a swoje marzenia możemy spełnić w łatwiejszy niż nam się wydaje sposób. Jeden ze znanych producentów grilli – firma Campingaz – oferuje urządzenie, z którym przygotowywanie jedzenia na świeżym powietrzu stanie się jeszcze przyjemniejsze.

Woody LX Seria 4 Campingaz – Kuchnia na świeżym powietrzu

Model Woody LX Seria 4 to wielofunkcyjny i jeden z najlepiej wyposażonych grilli ogrodowych, jakie obecnie funkcjonują na rynku. Swoim kształtem przypomina kuchenkę, a właściwie część kuchni. Poza obszernym rusztem, umożliwiającym pieczenie kiełbasek dla wieloosobowej rodziny, posiada również blaty do krojenia produktów oraz półki i schowki, w których na stałe można umieścić ulubione przyprawy i naczynia. Z zewnątrz urządzenie przypomina tradycyjną kuchenkę, regulowaną za pomocą pokręteł umieszczonych na jej froncie. Można także powiesić przy palniku ręczniczek, który z pewnością przyda nam się przy pichceniu w plenerze.

Woody LX Seria 4 Campingaz

Wydajne i efektywne urządzenie

Taka forma grilla jest o tyle praktyczna, że w jednym miejscu można przygotować całą kolację. A co, jeśli chcemy przemieścić takie urządzenie? O tym producent również pomyślał. Wyposażył podstawę grilla w jeden rząd kółek, dzięki którym wystarczy tylko delikatnie podnieść całość do góry i pchnąć lub pociągnąć. Waga grilla wynosząca 52 kg nie będzie wówczas w ogóle odczuwalna.

Grill ma formę gazową. Nie potrzebujemy zatem kilogramów węgla i rozpałki, aby przygotować go do pracy. Urządzenie składa się z dwóch rusztów, co daje większe możliwości dla gotujących. Górny, nieco mniejszy może służyć do pieczenia tych produktów, które powinny być przygotowywane długo, ale powoli. Na dole możemy za to umieścić kiełbaski lub karczek, które wymagają wyższej temperatury pieczenia. Ponieważ ruszt wykonano z emaliowanego żeliwa, nie powinny do niego przywierać części jedzenia. Urządzenie daje nam możliwość skorzystania z 3500 cm² rusztu. Wysokość urządzenia (łącznie z zamykaną pokrywą chroniącą mięso i warzywa przed zakurzeniem) sięga 111 cm. Jest tym samym szerokie na 141 cm oraz głębokie na 64 cm. Kontrolę temperatury pod pokrywą ułatwia termometr, który dołączono do zestawu. Moc grilla to 12,8 W. Zużywa on jednocześnie 931 g/h. Można urządzenie także doposażyć w rożen.

Z takim urządzeniem nie pozostaje nam nic innego, jak tylko cieszyć się miłymi chwilami i ulubionymi smakami na łonie natury.Woody LX Seria 4 Campingaz