Grill360 Grille - porady, artykuły, recenzje Akcesoria Sztuka nadziewania – Rożna obrotowe Weber

Sztuka nadziewania – Rożna obrotowe Weber

Sztuka nadziewania – Rożna obrotowe Weber

Kurczak w całości. Aromatyczna Jagnięcina. Chrupiąca porchetta. Mięso chrupiące z zewnątrz, ale z zachowanymi w środku wszystkimi sokami – to cel każdego kto korzysta z grilla. Z pomocą przychodzi rożen obrotowy – jedno z najbardziej wszechstronnych narzędzi grillowych.

Najprostsze pomysły okazują się najlepsze. Tak jest również w przypadku rożna. Nie można powiedzieć aby był to nowy wynalazek. Przygotowywanie potraw nadzianych na szpikulec to dawna tradycja – w średniowieczu używali tej techniki bogaci mieszczanie. Za obracanie odpowiedzialny był chłopiec służący, który siedział przy rożnie i cierpliwie nim obracał.  Dziś rożen to wciąż jedno z najpopularniejszych narzędzi grillowych. Skąd jednak ta miłość do obracania jedzenia?

rożen obrotowy Weber

 

Rożen obrotowy Weber – Niezwykły szpikulec

W skrócie, nadaję się dla każdego kto lubi podawać soczyste mięso. Przy pieczeniu każdy stara się o delikatny i miękki a nie przesuszony efekt. Z użyciem rożna jesteś pewien, że mięso będzie równomiernie zgrillowane i nie straci swoich soków. Użycie rożna sprawia, że soki obracają się wraz z mięsem. Dzięki temu nie wyparowują, całość jest równomiernie wypieczona, oczywiście z pyszną chrupiącą skórką na wierzchu.

Rożen składa się z dużego pojedynczego szpikulca i pary podwójnych, które przytrzymują mięso w odpowiedniej pozycji. Do tego oczywiście mechanizm obracający i – w zależności od modelu Twojego grilla – osłona tworząca odpowiednią przestrzeń.

Wystarczy raz spróbować!

Wystarczy raz spróbować i pokochasz ten sposób przyrządzania potraw na ruszcie! Jest to jedna z najprostszych metod. Wystarczy nadziać mięso na rożen, umocować bocznymi szpikulcami i umieścić w mechanizmie obracającym. Następnie naciśnij przycisk a rożen wykona za Ciebie całą pracę.

rożen obrotowy Weber

 

Ta prosta konstrukcja pozwoli Ci rozpocząć przygodę z rożnem, bez względu na to czy masz grill węglowy, gazowy czy model z serii Weber Q. Soczysty kurczak, smakowita baranina czy nawet ananas grillowany w całości będą teraz w zasięgu Twojej ręki. Dzięki różnym akcesoriom uzupełniającym konstrukcje rożna, otwiera się przed Tobą świat kulinarnych eksperymentów.

Rożna obrotowe marki Weber znajdziecie na naszej stronie Grillmix.pl

GD Star Rating
loading...
Sztuka nadziewania - Rożna obrotowe Weber, 3.8 out of 5 based on 5 ratings

PODOBNE ARTYKUŁY