Grill360 Grille - porady, artykuły, recenzje Akcesoria Sztuka nadziewania – Rożna obrotowe Weber

Sztuka nadziewania – Rożna obrotowe Weber

Sztuka nadziewania – Rożna obrotowe Weber

Kurczak w całości. Aromatyczna Jagnięcina. Chrupiąca porchetta. Mięso chrupiące z zewnątrz, ale z zachowanymi w środku wszystkimi sokami – to cel każdego kto korzysta z grilla. Z pomocą przychodzi rożen obrotowy – jedno z najbardziej wszechstronnych narzędzi grillowych.

Najprostsze pomysły okazują się najlepsze. Tak jest również w przypadku rożna. Nie można powiedzieć aby był to nowy wynalazek. Przygotowywanie potraw nadzianych na szpikulec to dawna tradycja – w średniowieczu używali tej techniki bogaci mieszczanie. Za obracanie odpowiedzialny był chłopiec służący, który siedział przy rożnie i cierpliwie nim obracał.  Dziś rożen to wciąż jedno z najpopularniejszych narzędzi grillowych. Skąd jednak ta miłość do obracania jedzenia?

rożen obrotowy Weber

 

Rożen obrotowy Weber – Niezwykły szpikulec

W skrócie, nadaję się dla każdego kto lubi podawać soczyste mięso. Przy pieczeniu każdy stara się o delikatny i miękki a nie przesuszony efekt. Z użyciem rożna jesteś pewien, że mięso będzie równomiernie zgrillowane i nie straci swoich soków. Użycie rożna sprawia, że soki obracają się wraz z mięsem. Dzięki temu nie wyparowują, całość jest równomiernie wypieczona, oczywiście z pyszną chrupiącą skórką na wierzchu.

Rożen składa się z dużego pojedynczego szpikulca i pary podwójnych, które przytrzymują mięso w odpowiedniej pozycji. Do tego oczywiście mechanizm obracający i – w zależności od modelu Twojego grilla – osłona tworząca odpowiednią przestrzeń.

Wystarczy raz spróbować!

Wystarczy raz spróbować i pokochasz ten sposób przyrządzania potraw na ruszcie! Jest to jedna z najprostszych metod. Wystarczy nadziać mięso na rożen, umocować bocznymi szpikulcami i umieścić w mechanizmie obracającym. Następnie naciśnij przycisk a rożen wykona za Ciebie całą pracę.

rożen obrotowy Weber

 

Ta prosta konstrukcja pozwoli Ci rozpocząć przygodę z rożnem, bez względu na to czy masz grill węglowy, gazowy czy model z serii Weber Q. Soczysty kurczak, smakowita baranina czy nawet ananas grillowany w całości będą teraz w zasięgu Twojej ręki. Dzięki różnym akcesoriom uzupełniającym konstrukcje rożna, otwiera się przed Tobą świat kulinarnych eksperymentów.

Rożna obrotowe marki Weber znajdziecie na naszej stronie Grillmix.pl

GD Star Rating
a WordPress rating system
Sztuka nadziewania - Rożna obrotowe Weber, 4.0 out of 5 based on 3 ratings

PODOBNE ARTYKUŁY