Prezentujemy grilla Broil King Imperial XL S, jest to największy i najlepszy grill z rodziny marki Broil King, dostępny na polskim rynku.

Broil King IMPERIAL XL S

Grill gazowy Broil King Imperial jest grillem sporych rozmiarów. Po rozłożeniu, łącznie z półkami bocznymi mierzy on 193 cm szerokości z kolei jego wysokość wynosi 126 cm.

Grill wykonany jest w całości ze stali nierdzewnej. Posiada on dwa niezależne piekarniki. Jeden większy, drugi mniejszy. Takie rozwiązanie pozwala nam wykorzystywać grilla wedle naszych potrzeb.

Broil King IMPERIAL XL S

W pokrywach obu piekarników zamontowano termometry Deluxe Accu-Temp™, zawsze pokazuje dokładną temperaturę panującą na ruszcie, pozwala to na kontrole i precyzje w trakcie grillowania.

Pokrywy grilla wykorzystują specjalny system Roll-On, dzięki czemu są lekkie a ich podnoszenie nie stanowi żadnego problemu.

 

W piekarniku głównym znajduję się ruszt wykonany ze stali nierdzewnej. Jego powierzchnia to 64×49 cm. Dzielony jest on na dwie części. Jedną z takich części możemy zastąpić przykładowo płytą żeliwną. W piekarniku mniejszych znajduję się ruszt żeliwny, jego powierzchnia wynosi 42×39 cm.

Aromatyzery Flav-R-Wave™

W obu piekarnikach pod rusztem, znajdują się aromatyzery Flav-R-Wave™, mają one za zadanie chronić palniki przed skapującym tłuszczem a zarazem pozwalają na spalenie się tłuszczu i odparowanie z powrotem do mięsa, co pozwala zachować jego soczystość.

Grill posiada sześć niezależnych palników o łącznej mocy 17, 6 kW. W piekarniku większym znajdują się cztery palniki główne, z kolei w piekarniku mniejszym – dwa. Palniki wykonane są ze stali nierdzewnej, producent daje na nie dziesięcioletnią gwarancję.

Grill posiada dodatkowy palnik do opiekania na rożnie oraz zamontowaną kuchenkę gazową w lewej półce grilla o mocy 2,7 kW. Grill w standardzie jest wyposażony także w rożno elektryczne.

Z racji tego, że Imperial XL S jest modelem najlepszym z modeli marki Broil King, został wyposażony w różnego rodzaju dodatki, które dodają mu wyrafinowania. Są to na przykład podświetlane pokrętła czy podświetlenie piekarnika zarówno większego jak i mniejszego.

Grill posiada dwie półki boczne wykonane ze stali nierdzewnej. Lewa półka to kuchenka gazowa, która po złożeniu może służyć za blat roboczy, natomiast prawa półka służy w całości jako blat roboczy, pod którym dodatkowo znajduję się ukryta półka w której możemy przechowywać wszelkiego rodzaju akcesoria grillowe.

Grill sporo waży, dlatego też musi być osadzony na solidnej konstrukcji. Spód grilla to 6 kół, trzy z nich posiadają funkcje blokowania w razie, gdyby grill stał na nierównościach. Pod grillem z lewej strony znajduję się szafka a w niej miejsce na 11 kg gazową. Z tyłu grilla znajdują się także dwie szuflady wysuwane oraz szafka podzielona na dwie części.

Grill Broil King Imperial z pewnością spełni wymagania najbardziej wymagających grillmasterów. Grill jest dostępny w naszym sklepie Decofire.pl

CZYTAJ NASZĄ GAZETĘ www.Grill360.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ