Dziś zaprezentujemy grilla Weber, z serii Q, model 2200. Pokrywa i kocioł grilla wykonane są z odlewu aluminium. Producent na te elementy daję pięcioletnią gwarancję. W pokrywie grilla, wbudowany został termometr. Dzięki niemu z łatwością możemy kontrolować temperaturę panującą wewnątrz grilla. Mamy również rączkę, nienagrzewającą się, dzięki czemu w trakcie grillowania możemy za nią chwycić i podnieść pokrywę do góry.

Weber Q 2200 STAND

W środku grilla mamy ruszt o powierzchni 54 cm na 39 cm, wykonany jest z żeliwa, dzielony na dwie części, jedną z takich części, możemy zamienić na przykład na płytą żeliwną. Odwracając ruszt, mamy wmontowany specjalny system, dzięki któremu tłuszcz nie skapuje nam na palniki, a obok.

W grillu mamy zamontowane dwie półki boczne, wykonane z tworzywa sztucznego, składane, dzięki czemu możemy z łatwością złożyć grilla, jeśli chcemy go schować. W grillu został zamontowany jeden palnik, o mocy, 3,7 kW. Jest to w zupełności wystarczająca moc, na tą powierzchnie rusztu, gdzie bez problemu uzyskujemy temperaturę do 300 stopni. Palnik wykonany jest ze stali nierdzewnej. Producent daję na niego dwuletnią gwarancje. Rozpalanie grilla jest bardzo proste, mamy tutaj iskrownik elektryczny, poprzez jego naciśniecie i przekręcenie gałki, którą sterujemy wysokość płomieni, rozpalamy grilla.

Weber Q 2200 STAND

Grill standardowo wyposażony jest w węża i reduktor pod butlę jedenastokilogramową. Jeśli chcielibyśmy zamiast tego wykorzystać butlę ośmiokilogramową, możemy bez problemu wymienić reduktor i grill również będzie działał. W grillu bardzo fajnie rozwiązano system odprowadzający tłuszcz, ponieważ cały kocioł grilla jest owalny, tłuszcz skapuje do tacki aluminiowej, która jest wysuwana i którą możemy bez problemu po każdym grillowaniu, zastąpić nową.

Grill Weber Q 2200 STAND, jest grillem bardzo lekkim, wszystkie jego elementy ważą łącznie 19 kg. Grill osadzony jest na specjalnym standzie, jest on bardzo łatwo demontowany, dzięki czemu grill idealnie nadaję się na taras, czy też na balkon, z łatwością możemy także schować go to bagażnika samochodu.

Link do produktu Q 2200 STAND

CZYTAJ NASZĄ GAZETĘ www.Grill360.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ