W powyższym filmiku Michał Dobosz – ekspert Grill360 odpowiada na popularne pytania, zadawane często przez internautów. Najczęściej pojawia się pytanie: „Czy smak jedzenia z grilla gazowego zalatuje gazem?” Odpowiedź brzmi po prostu: nie. W trakcie grillowania gaz spala się w 100% i nie pozostawia zapachu na potrawach.

„Do czego służy łańcuszek przy grillu z zawiniętymi końcami?” – to kolejne pytanie.  Jeżeli nie wiesz o jaki łańcuszek chodzi, koniecznie zobacz filmik. Michał odpowiada, że ów łańcuszek służy do awaryjnego rozpalenia grilla, gdyby nie dało się go rozpalić poprzez iskrownik. Do końcówki łańcuszka można podpiąć zapałkę i przez specjalny otwór rozpalić grilla gazowego.

„Czy to normalne, że aromatyzery oraz palniki przebarwiają się?” . Ekspert odpowiada, że to całkowicie normalne. Są one ze stali szlachetnej, która naturalnie się przebarwia i ciemnieje pod wpływem temperatury. Ale nie ma się czym przejmować, gdyż nie traci ona przez to swoich właściwości.

Kolejnym dylematem jest zakup grilla za granicą. Michał mówi, że warto dobrze zastanowić się przed takim zakupem. Nawet jeżeli grill kupiony za granicą może być o sto czy dwieście złotych tańszy, to nie mamy na niego gwarancji producenta, gdyby cokolwiek się zepsuło lub trzeba było wymienić. Poza tym przepisy dotyczące bezpieczeństwa gazu są zupełnie inne. W grillach zagranicznych są inne przekroje palników, dysze, czy reduktory do podłączenia butli. Przez to gaz może nie spalać się w 100%, a wytwarzać szkodliwy tlenek węgla.

Jeżeli masz jeszcze jakieś pytania do eksperta Grill360 możesz oczywiście do niego napisać i poczekać na odpowiedź, która rozwiąże Twoje dylematy.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...
decofire.pl