Przed Wami recenzja najnowsze grilla gazowego Weber Genesis II generacji. Model E-610 zachwyca pod wieloma względami. Jego pokrywa została wykonana z odlewu aluminium z krzemem (po bokach), zaś góra pokrywy jest pokryta emalią porcelanową. Wbudowano w nią logo marki weber i porządny termometr. Pokrywa jest odporna na uderzenia, tarcie, wysokie temperatury. Wygodna rączka pomaga w podnoszeniu tej ciężkiej pokrywy grilla Genesis II.

Kocioł grilla E-610 również jest wykonany z odlewu aluminium z krzemem. Głęboki i wysoki stwarza bezpieczne miejsce do grillowania potraw. Duży, żeliwny ruszt jest dzielony na cztery wyjmowane części, z czego jedną z nich możemy wyjąć i zastąpić dowolnym wkładem GBS (np. kamieniem na pizzę, wokiem, kociołkiem żeliwnym itd.).

U góry grilla znajdują się dwie składane półeczki, które można schować lub wysunąć służące do odkładania potraw. Szyny aromatyzujące ochraniają palniki przed skapującym tłuszczem, w dodatku sprawiają że tłuszcz odparowuje z powrotem do mięsa, co korzystnie działa na jego smak.

Genesis II E-610 potrafi osiągnąć bardzo wysoką temperaturę między innymi dzięki stożkowym palnikom ze stali szlachetnej, w które jest zaopatrzony. Poniżej palników znajdują się tzw. deflektory, które zapewniają równomierny rozkład temperatury. Wszystkie palniki można rozpalić za pomocą elektrycznej zapalarki.

Dwie półki boczne mogą pełnić też rolę blatów roboczych i powiększają szerokość grilla aż do 175 cm. Półki oczywiście wykonane są ze stali szlachetnej. W prawej dodatkowo jest zintegrowany termometr iGrill3, do którego podłączamy sondy, następnie wbijane w grillowane potrawy, dzięki czemu możemy w każdej chwili sprawdzić na smartfonie za pomocą aplikacji jaka jest temperatura naszych grillowanych potraw. Super nowoczesne rozwiązanie! Grill osadzony jest na stabilnej konstrukcji – wózku.

 

No votes yet.
Please wait...
decofire.pl