Grill360 Grille - porady, artykuły, recenzje Original Kettle Weber – nowa odsłona klasycznego grilla

Original Kettle Weber – nowa odsłona klasycznego grilla

Original Kettle Weber – nowa odsłona klasycznego grilla

Wyjątkowy smak przyrządzonego mięsa, żarzący się węgiel i aromat potraw – to tylko jedne z licznych zalet grilli węglowych, dzięki którym tak chętnie sięgamy po akurat ten rodzaj urządzenia. Original Kettle to najnowsza propozycja od marki Weber.

Amerykańska marka Weber działa na światowym rynku już od początku lat 50. Jej założyciel – George Stephen – w 1952 roku wynalazł kulisty grill z pokrywą. Ten kształt jest powielany po dzisiejszy dzień, w nowych i ulepszonych odsłonach.

Original Kettle – Postaw na kolor

Propozycja od marki Weber – to mała wersja kultowego grilla z pokrywą. Dzięki niewielkim wymiarom (średnica 47 cm, szerokość 51,5 cm, wysokość 89 cm i głębokość 55 cm) i braku konieczności zasilania, grill można zabrać ze sobą na każdy wakacyjny wyjazd czy piknik. A wbudowane kółka tylko ułatwiają jego przemieszczanie i transport. Ponadto odpowiednio dobrana waga (8,52 kg) i właściwa konstrukcja sprawiają, że ten model jest niezwykle stabilny.

Świeżości temu modelowi dodaje jego oryginalny kolor. Original Kettle jest bowiem dostępny w wyrazistym, szałwiowym kolorze z eleganckim, błyszczącym połyskiem.

Jedna pokrywa – wiele możliwości

Zaletą tego modelu jest bez wątpienia pokrywa. Dzięki niej działanie grilla porównywane jest do piekarnika z termoobiegiem. Umożliwia ona między innymi przygotowanie większych porcji mięsa. Ponadto pokrywa pozwala na kontrolowanie oraz utrzymywanie stałej temperatury, co znacznie skraca czas grillowania, a same potrawy są niezwykle soczyste. Dzięki pokrywie unikniemy również nieoczekiwanych wybuchów płomieni, które mogą zrujnować smak i wygląd naszych dań. Pokrywa daje również możliwość przetestowania różnych sposobów grillowania : bezpośredniej, pośredniej i 50/50 . Ich wybór jest uzależniony od rodzaju mięsa, jego wielkości i efektu, jaki chcemy uzyskać.

Wraz z nadchodzącym sezonem grillowy warto postawić na najstarszy i wciąż najpopularniejszy sposób grillowania.

Original Kettle

GD Star Rating
loading...
Original Kettle Weber - nowa odsłona klasycznego grilla, 4.5 out of 5 based on 4 ratings

PODOBNE ARTYKUŁY