Grill360 Aktualności ze świata grillowania Weber seria Spirit – grille gazowe z duszą

Weber seria Spirit – grille gazowe z duszą

Weber seria Spirit – grille gazowe z duszą

Perfekcja, tradycja oraz innowacja – te trzy słowa doskonale opisują markę Weber. Firma założona została przez Georga Stephena w 1952 roku w Stanach Zjednoczonych, a jej główną ideą było stworzenie grilla odpowiedniego do użytku profesjonalnego i domowego. Ponadto producent oferuje szeroką gamę wysokojakościowych akcesoriów. Aktualnie urządzenia marki Weber spotkać można w wielu miejscach na świecie, zarówno w ekskluzywnych restauracjach jak i prywatnych ogródkach. A czym wyróżnia się Weber seria Spirit?

Historia firmy zaczęła się od produkcji grilli kulistych, które w niedługim czasie znalazły wielu zwolenników. Wkrótce potem, na rynku pojawiły się urządzenia gazowe, wychodzące naprzeciw najbardziej wymagającym klientom. Dzięki nim marka Weber zyskała swoją wizytówkę.

Weber seria Spirit

Weber seria Spirit  to doskonała alternatywa dla początkujących miłośników BBQ jak i doświadczonych zwolenników dobrej kuchni. Te niepozorne urządzenia kryją w sobie funkcjonalność i designerski wygląd. Z całą pewnością wprawią w osłupienie znajomych i rodzinę. Ich niewielkie gabaryty sprawiają, że grille idealnie pasują do każdego pomieszczenia. Dzięki praktycznym kółkom możemy zmieniać ich położenie – co zdecydowanie ułatwia organizacje przyjęć w domu i ogrodzie. Kolejnym atutem serii jest wbudowany termometr dzięki któremu jesteśmy w stanie kontrolować poziom temperatury wewnątrz urządzenia. Komfortowym elementem są także półki, na których bez problemu postawimy naczynia i niezbędne przedmioty. Seria Spirit składa się z czterech grilli, wśród których każdy znajdzie odpowiedni model dla siebie.

grill-weber-Spirit-E-210-Classic Black

Grill gazowy Spirit E-210 Classic

Wymiary rusztu: 52 cm x 44 cm

Najmniejszy z rodziny, ale równie wydajny i efektowny. Posiada 2 regulowane bezstopniowo palniki ze stali szlachetnej, szyny aromatyzujące Flavoriser Bars z emaliowanej stali, które chronią palnik przed skapującym tłuszczem, a także składane półki, dzięki czemu zaoszczędzimy wiele miejsca. Grill wyposażony jest w komfortowy system CrossOver, przez co włączenie drugiego palnika odbywa się bez konieczności ponownego zapłonu. Model E-210 będzie fantastycznym początkiem przygody związanej z grillowaniem i gwarancją świetnej jakości.

Weber seria Spirit E-210-Classic-Black

Grill gazowy Spirit E-320 Classic

Wymiary rusztu: 60 cm x 44 cm

Większy brat Spirita E-210, wyposażony dodatkowo w palnik boczny o mocy 3,5 kW. Model posiada zatem trzy palniki ze stali szlachetnej oraz dodatkowy ruszt do podtrzymywania temperatury potraw – co znacząco zwiększa powierzchnie użytkową grilla.

Stałe blaty boczne z trzema haczykami na sztućce zapewnią miejsce na akcesoria Weber.

Standardowo – urządzenie zawiera szyny aromatyzujące Flavoriser Bars z emaliowanej stali, elektryczny zapłon CrossOver i wbudowany termometr.

Dzięki czterem kółkom, w tym dwóm z blokadą, bez problemu przemieścimy grilla.

Model E-320 Classic to odpowiednie rozwiązanie dla bardziej wymagających osób i rodzin z dziećmi.

grill-weber-Spirit-E-320-Classic-Black

Grill gazowy Spirit E-320 Premium

Wymiary rusztu: 60 cm x 44 cm

Tak jak poprzednie modele posiada aromatyzujące szyny Flavorised Bars, wbudowany termometr oraz elektryczny zapłoń. Podobnie jak model E-320 Classic, wyposażony został w stabilne blaty boczne z trzema haczykami, trzy palniki ze stali szlachetnej, dodatkowy palnik boczny do gotowania o mocy 3,5 kW i ruszt podtrzymujący temperaturę potraw. Grill można przemieszczać dzięki czterem kółkom, w tym dwóm z blokadą. Elementem odróżniającym go od brata jest osłona na jedenastokilogramową butlę z gazem.

Model E-320 Premium będzie odpowiedni dla dużej rodziny, która często grilluje.

grill-weberSpirit-E-320-Premium-Black

Grill gazowy Spirit S-320 Premium

Najmłodszy z rodzeństwa, ale nie najsłabszy. Nazywany grillem przyszłej generacji, o całkiem nowym designie. Zoptymalizowana wydajność grzejna i duża objętość czyni Spirit S-320 Premium bestsellerem na długie lata. Posiada trzy oddzielnie regulowane, bezstopniowe palniki, umożliwiające wykorzystanie grilla jako piekarnika lub kuchni ogrodowej z termoobiegiem. Trwale zamocowane, boczne blaty oferują dużą powierzchnię do przyrządzania potraw. Dodatkowy palnik do gotowania jest wbudowany w sposób niewidoczny, a niewykorzystywany służy jako dodatkowa powierzchnia robocza. Grill posiada osłonę na jedenastokilogramową butlę gazową.

Model S-320 Premium polecamy osobom zwracającym uwagę nie tylko na funkcjonalność, ale i designerski styl.

grill-weber-Spirit-S-320 Premium-Edelstahl

autor tekstu Monika Mykicka

GD Star Rating
loading...
Weber seria Spirit – grille gazowe z duszą, 4.5 out of 5 based on 11 ratings

PODOBNE ARTYKUŁY