Grill360 Grillopedia - Encyklopedia Grillowania Brykiet – dlaczego jest uznawany za najlepsze paliwo?

Brykiet – dlaczego jest uznawany za najlepsze paliwo?

decofire
0 1014
Brykiet – dlaczego jest uznawany za najlepsze paliwo?

Paliwo jest jednym z najważniejszych składników grilla. Nawet najlepszej jakości jedzenie nie będzie dobrze przyrządzone bez dobrego paliwa. Brykiety firmy Weber są szczególnie wyjątkowe…rozpalają się szybko, dają wysoką temperaturę, palą się dłużej a Ty za każdym razem możesz cieszyć się doskonale przyrządzonymi potrawami na ruszcie.

Brykiet – Idealne paliwo do Twojego grilla

Niezależnie od tego co grillujesz, jednym z warunków przygotowania idealnie zgrillowanych potraw jest stała temperatura. Firma Weber pracowała przez dwa lata nad stworzeniem idealnego brykietu, który będzie się palić nie tylko równomiernie, ale i przez długi czas. Idealny brykiet powinien być przede wszystkim niezawodny – umożliwić Ci przyrządzenie steka o każdej porze, w sposób łatwy i szybki.

Dlaczego brykiet a nie węgiel drzewny?

Jako materiał opałowy, wykonywany jest z mieszanki różnych palnych składników (np. trocin, torfu, miału, węgla drzewnego, słomy itp.), czasami z dodatkiem lepiszcza, sprasowanych pod ciśnieniem. Zaletą brykietów jest ich jednakowa wielkość i regularny kształt. Używany jako paliwo do grillowania pozwala na łatwe uzyskanie jednolitej warstwy żaru co jest niemożliwe w przypadku niejednakowych pod względem wielkości kawałków węgla drzewnego.

Szybsze rozpalanie – Dzięki  brykietom firmy Weber Twój grill będzie gotowy do działania już w 20 minut. Dzieję się na sprawą większego rozmiaru brykietów oraz ich kształtu przypominającego poduszeczkę, który zapewnia lepszą ekspozycję na płomienie.

Podłużne rowki na powierzchni brykietu poprawiają cyrkulację powietrza, co jeszcze bardziej przyspiesza proces rozpalania. Pomaga to również uzyskać idealne żarzenie się brykietu.

Dłuższe grillowanie – Duża gęstość brykietu zapewnia stałe ciepło nawet do trzech godzin. Każdy brykiet został sprasowany pod ciśnieniem sięgającym 50 ton – co odpowiada masie 50 małych samochodów. Możesz być pewien, że temperatura na Twoim grillu będzie cały czas stała a brykiet będzie żarzył się równomiernie.

Naturalny skład – Nowe brykiety Weber produkowane są z naturalnych surowców. Wytwarzane są ze zwęglonego drewna, wody i skrobi, więc jedyne smaki i zapachy jakie czujesz, pochodzą z potraw, które grillujesz.

Wygodne i odporne opakowanie – Wygodny uchwyt ułatwia przenoszenie brykietu. Worki są tez wodoodporne więc brykiety można przechowywać w bezpiecznym miejscu na zewnątrz i są w każdej chwili gotowe do użycia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Brykiet Weber dostępny jest w naszym sklepie Grillmix.pl

GD Star Rating
loading...
Brykiet - dlaczego jest uznawany za najlepsze paliwo?, 5.0 out of 5 based on 3 ratings

PODOBNE ARTYKUŁY

Grill w stylu eko. 6 prostych zasad

decofire
0 7
5 praktycznych grillowych gadżetów

decofire
0 70