Grill360 Grillopedia - Encyklopedia Grillowania Butle do grilla gazowego – jaką wybrać?

Butle do grilla gazowego – jaką wybrać?

  decofire
  0 5686
  Butle do grilla gazowego – jaką wybrać?

  Butle do grilla napełnione są gazem. Na rynku do wyboru mamy ich trzy rodzaje. Butla gazowa jedenastokilogramowa, pięciokilogramowa oraz butla gazowa Nano. Butle różnią się między sobą nie tylko wielkością ale także zawartością, bowiem w standardowych butlach znajduję się gaz propan – butan, z kolei w butlach Nano – czysty propan. Wybór butli może być nie lada wyzwaniem dla użytkownika grilla gazowego. Zatem według jakich kryteriów powinniśmy wybrać odpowiednią butlę gazową ?

  Butle do grilla a ich wielkość

  Wielkość butli powinna być wybierana pod kątem częstotliwości grillowania. Jeśli często grillujemy w naszym ogrodzie, nie tylko w sezonie, wybierzemy jedenastokilogramową butlę gazową, która pozwoli nam na dłuższe grillowanie. Pamiętajmy jednak, że większe butle nie zawsze mieszczą się wewnątrz mniejszych grilli i wtedy, taka butla będzie musiała stać obok grilla. Dobrym rozwiązaniem w tej sytuacji są specjalne pokrowce na butle gazowe, które jednocześnie pozwalają zachować estetyczny wygląd naszego urządzenia.

  butle do grilla

  Jeśli grillujemy jedynie od czasu do czasu, wybierzmy butle do grilla pięciokilogramową. Taki rozmiar bez problemu zmieści się w większości grilli gazowych.

  Który gaz będzie lepszy?

  Użytkownicy grilli gazowych często zastanawiają się jaka jest różnica między gazem propan – butan a czystym propanem.  Podstawowa różnica dotyczy temperatury wrzenia gazu. Propan wrze w temperaturze -42 stopni C, a propan-butan już przy ok. -4 stopniach C.  To ważna informacja szczególnie dla osób, które grillują w sezonie zimowym. Propan-butan użyty w ujemnej temperaturze znacznie szybciej się skończy. Zatem czysty propan jest bardziej wydajny i posiada większą kaloryczność.

  butle do grilla

  Niestety, należy także pamiętać o tym, że butle Nano nie będą miały zastosowania w większych grillach gazowych. Przy większym zużyciu gazu, reduktor butli Nano automatycznie blokuję się.

  Jak zamontować reduktor

  Wysokiej jakości grille gazowe posiadają reduktor w zestawie. Butle gazowe jedenastokilogramowe i pięciokilogramowe mogą być stosowane zamiennie, ponieważ posiadają te same reduktory. Z kolei butle Nano posiadają zupełnie inny typ reduktora. Jest on jednak bardzo prosty do zamontowania i jego wymiana nie stanowi większego problemu. Posiadając instrukcję urządzenia z którego korzystamy, z pewnością poradzimy sobie z  prawidłową instalacją reduktora. Jeśli zastanawiasz się jaka butla gazowa będzie odpowiednia do Twojego grilla i jak zamontować reduktor, skontaktuj się z nami a chętnie pomożemy.

  GD Star Rating
  loading...
  Butle do grilla gazowego - jaką wybrać?, 4.9 out of 5 based on 9 ratings

  PODOBNE ARTYKUŁY

  Grillowanie na diecie? Tak! 4 zdrowe zasady

  decofire
  0 141