Grill360 Grillopedia - Encyklopedia Grillowania Konserwacja Grilla – Porady Grill360

Konserwacja Grilla – Porady Grill360

  decofire
  0 1411
  Konserwacja Grilla – Porady Grill360

  Konserwacja grilla jest bardzo ważna. Twój grill latami będzie Ci się odwdzięczał za okazaną mu troskę. Za każdym razem kiedy używasz grilla, powinieneś dokładnie oczyścić ruszt i to właśnie wtedy gdy jest mocno rozgrzany (bezpośrednio przed grillowaniem albo po nim). Szczotką drucianą na długim trzonku, usuń z rusztu resztki potraw, które do niego przywarły, także między prętami.

  Comiesięczna konserwacja grilla gazowego
  1. Kiedy grill jest ciepły ale już nie gorący, umyj gąbką jego pokrywę i łagodnym ługiem mydlanym aby usunąć uporczywy osad sadzy.
  2.  Zdejmij ruszt grilla i oczyść metalowe szyny, które osłaniają palniki boczne  (użyj do tego celu drobnej szczotki, najlepiej takiej którą czyścisz ruszt grilla). Dzięki temu unikniesz strzelających płomieni. Jeśli często grillujesz doradzam czyszczenie grilla, częściej niż raz w tygodniu.
  3.  Szczotką drucianą ostrożnie oczyść palniki. W tym celu kilkakrotnie   przeciągnij nią wzdłuż boków palników. Nie przyciskaj zbyt mocno szczotki aby nie uszkodzić palników.
  4.  Szpachelką z tworzywa sztucznego albo łopatką do zdrapywania ciasta usuń osady tłuszczu z kotła grilla. Jeżeli grill jest wyposażony w tackę na skapujący tłuszcz, zbierz do niej zanieczyszczenia a potem ją wyrzuć.
  5.  Kocioł grilla umyj ciepłym ługiem mydlanym. Zachowaj przy tym ostrożność, żeby woda nie dostała się do środka palników.
  6. Złóż grill i po miesiącu powtórz czyszczenie.
  Comiesięczna konserwacja grilla węglowego
  1. Gdy grill ostygnie, usuń popiół z kotła, ponieważ popiół chłonie wilgoć powietrza, po każdym użyciu należy go usunąć z kotła. Jeżeli grill jest wyposażony w wyjmowany popielnik, należy go opróżnić po każdym użyciu.
  1. Kocioł grilla przetrzyj gąbką lub ściereczką zmoczoną w ciepłej wodzie. Zapobiega to powstawaniu uporczywych osadów sadzy w kotle.

  Comiesięczna konserwacja grilla elektrycznego
  1. Gdy grill nieco ostygnie ale będzie jeszcze ciepły, przetrzyj pokrywę gąbką lub ściereczką zmoczoną w ługu mydlanym. W ten sposób zapobiegniesz powstawaniu uporczywych osadów sadzy w pokrywie grilla.
  1. Wyjmij ruszt grilla. Szpachelką z tworzywa sztucznego, zeskrobać resztki tłuszczu z dna grilla. Jeśli grill jest wyposażony w tackę na skapujący tłuszcz, zsuń do niej zanieczyszczenia. Następnie opróżnij tackę.
  2. Wnętrze grilla przetrzyj wilgotną, ciepłą gąbką lub ściereczką. Uważaj aby nie zamoczyć elementów grzewczych.
  GD Star Rating
  loading...
  Konserwacja Grilla - Porady Grill360, 5.0 out of 5 based on 2 ratings

  PODOBNE ARTYKUŁY