Grillujesz na grillu elektrycznym Weber Pulse i chcesz przywrócić mu idealny wygląd? Zastanawiasz się, jak skutecznie wyczyścić grill elektryczny? Zapraszamy do przeczytania naszego artykułu, w którym przedstawiamy, jak przywrócić ponowny blask modelowi Weber Pulse.

Jak wyczyścić grill elektryczny Weber Pulse?

Czyszczenie grilla elektrycznego Weber Pulse jest bardzo proste i można podzielić je na dwa etapy: codzienne czyszczenie grilla, a także gruntowne czyszczenie. Na samym początku, po skończonym grillowaniu, usuń resztki jedzenia, które pozostały na ruszcie żeliwnym. Ustaw pokrętło w grillu Weber Pulse na największą moc, dzięki temu rozpoczniesz proces wypalania resztek i pozostałości. Wypalanie tłuszczu powinno trwać około 10 minut. Jeszcze ciepły ruszt czyścimy za pomocą trójstronnej szczotki ze stali nierdzewnej. Ten produkt dedykowany jest do rusztu żeliwnego, dokładnie takiego, jaki mamy w modelach Weber Pulse.

Ważne! Jeżeli natomiast chcesz wyczyścić inny grill elektryczny niż Weber Pulse: pamiętaj, że drucianej szczotki nie należy używać do rusztów ze stali nierdzewnej i rusztów ceramicznych. Przed czyszczeniem grilla, sprawdź koniecznie, z czego wykonane są jego ruszty. Dobrej jakości grille elektryczne mają zazwyczaj emaliowane ruszty żeliwne.

Grill elektryczny Weber Pulse

Codzienne czyszczenie grilla elektrycznego Weber Pulse

Czyszczenie grilla Weber Pulse dzielimy na: codzienne czyszczenie po każdym użyciu oraz gruntowne czyszczenie całości grilla. Na codzienne czyszczenie po każdym użyciu składają się poniższe etapy:

  1. Za pomocą ręcznika papierowego usuń z rusztu resztki jedzenia.
  2. Rozpocznij proces wypalania: ustaw pokrętło Weber Pulse na największą moc. Wypalaj pozostałości na ruszcie przez 10 minut.
  3. Ciepły ruszt żeliwny wyczyść za pomocą szczotki ze stali nierdzewnej (odpowiednią szczotkę znajdziesz tutaj).

Gruntowne czyszczenie grilla elektrycznego Weber Pulse

Gruntowne czyszczenie obejmuje:

  1. Po wypaleniu pozostałości na ruszcie grilla, czyścimy wewnętrzną część jego pokrywy za pomocą preparatu do czyszczenia grilli z serii Q i serii Weber. Pokrywę spryskujemy i zbieramy rozpuszczony brud za pomocą gąbki lub szmatki.
  2. Z grilla zdejmujemy żeliwne ruszty, dodatkowo odłączamy przedni panel.
  3. Przekręcamy pokrętło znajdujące się pod panelem i wyciągamy grzałkę.
  4. Za pomocą skrobaka czyścimy komorę pieczenia, zeskrobując zaschnięty brud i tłuszcz. Całość powinna spaść do tacki emaliowanej, która jest pod grillem.
  5. Wyjmujemy zabrudzoną tackę aluminiową i wymieniamy na nową lub czyścimy pojemnik na tłuszcz, jeśli nie używamy tacek jednorazowych.

Może zainteresować Cię także: Czyszczenie grilli elektrycznych – porady eksperta Grill360

Obejrzyj także całą instrukcję, pokazującą, jak w łatwy sposób wyczyścić grill Weber Pulse.

Akcesoria do czyszczenia grilla elektrycznego

Podczas czyszczenia grilla elektrycznego Weber Pulse, warto ułatwić sobie zadanie, korzystając z kilku podstawowych akcesoriów. Jako że grill służy nam przez wiele kolejnych lat, warto zadbać od niego od samego początku. Dlatego powinniśmy zaopatrzyć się w poniższe produkty. Dzięki nim czyszczenie grilla elektrycznego zajmie nam dosłownie chwilkę, a zaoszczędzony czas będziemy mogli przeznaczyć na wspólne rozmowy z przyjaciółmi oraz dłuższe biesiadowanie!

Grill elektryczny Weber Pulse

Płyn do czyszczenia grilli serii Q oraz Pulse Weber

Płyn do czyszczenia dostępny jest w formie spray’u, a po naciśnięciu wytwarza drobną mgiełkę, która skutecznie rozpuszcza resztki brudu, tłuszczu i potraw na czyszczonych powierzchniach. Dzięki specjalnej konstrukcji, możemy spryskiwać powierzchnię pod każdym kątem. Właśnie dlatego płyn do czyszczenia ułatwia doprowadzenie do porządku grilli Weber z serii Q oraz Pulse po zakończonym grillowaniu. Kupisz tutaj.

Czyszczenie grilla Weber

Szczotka trójstronna do czyszczenia rusztu

Kolejnym, ważnym akcesorium, bez którego trudno obejść się podczas czyszczenia grilla elektrycznego, jest szczotka do rusztu. Wyprofilowana rączka szczotki gwarantuje wygodny i pewny chwyt, natomiast zawieszka ze skóry sprawia, że szczotkę łatwo zawiesić na dowolnym haku na akcesoria. Marka Weber produkuje szczotki trójstronne ze stali nierdzewnej, które posiadają wysokiej jakości włosie. Grube włosie szczotki perfekcyjnie usuwa nawet duże zabrudzenia oraz jest odporne na zużycie. Natomiast krótszych boków szczotki możesz używać do czyszczenia krawędzi, a także  usuwania resztek między rusztami. Z kolei środek szczotki idealnie nadaje się do rusztów. Kupisz tutaj.

Szczotka do czyszczenia rusztu

Zestaw do czyszczenia grilla

Zestaw zawiera skrobak, wykonany z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, a także poręczną szczotkę. Skrobak pomoże pozbyć się uporczywego brudu z komory pieczenia. W zestawie znajduje się dodatkowo szczotka, która pomoże doczyścić mniejsze elementy. Oba akcesoria powinniśmy myć ręcznie. Kupisz tutaj.

Zestaw do czyszczenia grilla

Gąbki do czyszczenia grilla

Gąbki do czyszczenia marki Weber pomogą zadbać o różne powierzchnie grilla. Wyróżniają się właściwościami absorpcyjnymi i wykonane są tak, aby skutecznie chroniły dłonie. W zestawie otrzymujemy 2 sztuki dwustronnych gąbek. Strona ścierna idealnie nadaje się do czyszczenia rusztu czy komory pieczenia, natomiast strona miękka świetnie sprawdzi się przy miękkich powierzchniach, które łatwo zarysować. Kupisz tutaj.

Gąbka Weber

Inne produkty do pielęgnacji grilla znajdziesz tutaj.

Produkty do czyszczenia grilla