Grillowanie w kulturze Polskiej jest już bardzo głęboko zakorzenione i prawie każdy ma już w tym temacie jakieś doświadczenie które pomaga im w lepszej lub gorszej orientacji z podstawami grillowania. Jak w każdej dziedzinie aby z amatora stać się prawdziwym profesjonalistą należy zrozumieć podstawy sztuki grillowania. Zatem jak rozpalić grilla węglowego?

rozpalanie-grilla-węglowego-1

Jednym z najczęściej zadawanych pytań jest : Czy istnieje jakiś łatwy i szybki sposób na równomierne rozpalenie grilla węglowego?

Odpowiedź: Tak, oczywiście istnieje. Starter do brykietu zawsze działa!

rozpalanie-grilla-węglowego-2Jak rozpalić grilla węglowego?

Niezależnie czy chcemy rozpalić węgiel drzewny czy też brykiet, najwygodniejszym i najszybszym sposobem na równomierne rozpalenie jest użycie tzw. startera/komina do rozpalania. Produkt taki można zakupić w większości sklepów specjalistycznych z grillami. My polecamy Starter do Brykietu marki Weber. Potrzebna będzie również rozpałka parafinowa.

rozpalanie-grilla-węglowego-6Użycie: Należy napełnić starter do grilla odpowiednią ilością brykietów, położyć 2-3 kostki rozpałki na ruszcie do palenia, a następnie zapalić je (najlepsza rozpałką jest ekologiczna rozpałka parafinowa). Na zapalonej rozpałce postawić wypełniony brykietem starter do grilla. Teraz, w zależności od ilości brykietu, trzeba odczekać ok. 20-30 min. Brykiet lub węgiel drzewny jest gotowy do grillowania, gdy pokryje się cienka warstwa popiołu.

rozpalanie-grilla-węglowego-5

Rozżarzony brykiet należy przesypać na ruszt do grilla. W tym celu zawsze używamy rękawic ochronnych. Następnie należy położyć ruszt do pieczenia i zamknąć pokrywę. Po krótkim rozgrzaniu rusztu można zacząć grillowanie.

Jak rozpalić grilla węglowego