Grillowanie z roku na rok zyskuje na popularności, jako dobra okazja do towarzyskich spotkań w najbliższym gronie oraz kulinarna uczta. Choć rynek oferuje dużą ilość urządzeń do grillowania na ruszcie, niektóre z nich wyróżniają się wieloletnią tradycją, którą potwierdza najwyższej klasy jakość, wytrzymała konstrukcja…

Firma Weber od lat wsłuchuje się w oczekiwania swoich klientów. Nawet wtedy, gdy są to dość wyrafinowane potrzeby. W 1952 roku George Stephen wynalazł okrągły grill węglowy z pokrywą i od tego czasu marka święci triumfy.

grill-fenomen-marka-weber-1
Weber – trwałość i jakość

Urządzenia do grillowania na gazowym ruszcie marki Weber cechują się niezwykłą trwałością i wytrzymałością, która wynika z wieloletniego doświadczenia. Zarówno ich kocioł, jak i pokrywa wyrabiane są z wysokiej jakości, grubej stali niskowęglowej, którą w temperaturze 870°C łączy się z emalią. Połączenie, dzięki zastosowaniu metody elektrostatycznej, jest niezwykle precyzyjne, dzięki czemu materiał idealnie reaguje na podgrzewanie i chłodzenie grilla. Gwarantuje to zero odprysków i idealną ochronę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Ponadto, ognioodporne ruszty urządzeń marki Weber z masywnej stali lub żeliwa i emalii są dodatkowo chromowane lub zabezpieczone przed korozją. Ruszty grilli węglowych Weber wykonywane są natomiast ze stali nierdzewnej lub chromowanej.

Szybki montaż

Łączenia w grillach, które są głównymi elementami konstrukcyjnymi, zostały zespawane lub zamontowane przez producenta – firmę Weber. Są więc wyjątkowo stabilne, odporne na korozję, a ich użytkownicy nie muszą marnować czasu na skomplikowany montaż. Oszczędza to użytkownikom urządzeń dodatkowego wysiłku, a także eliminuje prawdopodobieństwo pomyłki i zwiększa bezpieczeństwo. Dodatkową zaletą wcześniejszego, konstrukcyjnego połączenia elementów jest fakt, że są one mniej narażone na działanie korozji wodnej i powietrznej.

Ponadto, firma Weber dba o swoich klientów, wielokrotnie badając bezpieczeństwo, funkcjonalność oraz jakość materiału, z których zrobione są ich urządzenia. Ideą marki od początku jej istnienia nie jest więc zysk, ale zadowolenie klienta. Oprócz wynalezienia przed laty grilla przenośnego z pokrywą, firma inwestuje w innowacyjne technologie. Jedną z nich jest bardzo funkcjonalny system GBS, który łączy w sobie zadania wielu urządzeń. Dzięki jego zastosowaniu, jeden grill może pracować jako piec do pizzy, idealny rusz to pieczenia steków, wok, rożen obrotowy, a nawet patelnia. Weber znaczy jakość i funkcjonalność!

grill-fenomen-marka-weber-2