Wspólne grillowanie to jedna z najprzyjemniejszych wakacyjnych rozrywek. Steki, sery, kiełbaska. Wszystko pachnie tak, że ślinka cieknie. Lenistwo i obżarstwo w końcu się kończy, a my pozostajemy z zapachem dymu na ubraniach. Jak się go pozbyć?

Proste sposoby na pozbycie się dymu z ubrań

Wiadomo, że najlepszym pomysłem na usunięcie zapachu dymu z grilla z ubrań jest ich porządne wypranie. Niestety, czasem nie mamy aż tyle czasu, a pomoc w walce z trudnymi zapachami potrzebna jest natychmiast.

Bez prania – kadzidło i kawa

Szybkie odświeżenie odzieży w domowym zaciszu? Czemu nie. Tylko jak to zrobić? Ubrania, w których byłeś na grillu powieś na wieszaku w łazience. Pod nimi umieść zapalone kadzidło lub lampkę z olejkami do aromaterapii. Po kilku godzinach po brzydkim zapachu nie będzie śladu.

Do zniwelowania brzydkiego zapachu możesz użyć też kawy. Wystarczy, że ubrania powiesisz w pokrowcu na odzież, a w jego dolnej części umieścisz opakowanie z ziarnami kawy (zamiast niej możesz użyć też mięty pieprzowej). Pamiętaj tylko o szczelnym zamknięciu pokrowca. Ziarenka kawy wchłoną świąd dymu.

Świetnym pochłaniaczem brzydkich zapachów jest też ocet. Wystarczy, że jego cztery łyżki wymieszasz w misce z ciepłą wodą i zostawisz w łazience pod zawieszonymi na wieszakach ubraniami. Zamknij drzwi i wróć za kilka godzin.

Przeczytaj też: Grillowe prawdy i mity

ubrania na sznurku

Na szybko – pomoc ze sklepu

O odświeżaczach do ubrań czy pochłaniaczach przykrych zapachów nie trzeba dużo mówić, bo każdy je zna i zapewne nie raz z nich korzystał. Jeśli świąd dymu chcesz zastąpić zapachem polnych kwiatów lub morskiej bryzy – to gadżet dla Ciebie.

Jeśli sztuczne zapachy jednak nie do końca Cię satysfakcjonują, kup w sklepie suszone owoce oraz puder dziecięcy. Do plastikowej torebki wrzuć susz, posyp lekko pudrem i włóż przesiąknięte dymem ubranie. Torebkę zamknij, potrząśnij i odczekaj chwile. Gotowe!

To Ci się przyda:  Czyszczenie i pielęgnacja grilla – przydatne porady

Bez wody ani rusz

Z brzydkimi zapachami dobrze poradzi sobie cytryna. Do miski wlej zimną wodę i wyciśnij z niej sok z dwóch cytryn. Zanurz w niej ubrania i pozostaw na kilka godzin. Potem starannie wypłukaj i powieś do wyschnięcia.

Nie da się ukryć, że najlepszą metodą na pozbycie się zapachu dymu z grilla jest po prostu wypranie ubrań. Proszek i płyn zapewnią świeżość dłużej niż alternatywne metody, ale jeśli nie masz czasu, by zrobić pranie, bez zastanowienia możesz z nich skorzystać.

Szukasz porad dotyczących grillowania? Wejdź na nasz kanał na YouTubie!