Czy grill gazowy jest zdrowszy od węglowego?

Czy grill gazowy jest zdrowszy od węglowego?

0 138
Czy grill gazowy jest zdrowszy od węglowego?

Grillowanie to powszechnie znany i lubiany sposób na spędzanie wolnego czasu i przygotowanie posiłków. Grillowane potrawy są zdrowszymi odpowiednikami swich wersji z patelni, dlatego też cieszą się coraz większą popularnością, wraz z postępującym wzrostem mody na zdrowy styl życia.

Jeśli jednak pragniemy zadbać o zdrowie kompleksowo, warto także zwrócić uwagę na rodzaj grilla, na którym przygotowujemy nasze posiłki. Ma to znaczący wpływ na nasze zdrowie i należy dokładnie porównać zalety i wady płynące z korzystania z konkretnego rodzaju grilla.

grill węglowy a grill gazowy , grill360 , grill , grille ogrodowe

Grill gazowy czy węglowy?

Przeprowadzone przez naukowców badania potwierdziły to, co już od pewnego czasu powtarzali przeciwnicy grilli węglowych. Badania wykonano na trzech rodzajach grilli – węglowym, opalanym drewnem, brykietem oraz gazowym. Prowadzono szczegółowe pomiary stężenia masowego aerozolu a także ustalano dokładny skład chemiczny wydzielanych przez grill substancji i dymu.

Wyniki badań ujawniły pewną wyższość grilli gazowych nad węglowymi. Okazuje się bowiem, że grill gazowy nie emituje niemalże żadnych szkodliwych substancji, inaczej niż w przypadku grilla węglowego. Po wnikliwym zbadaniu działania grilla węglowego potwierdzono, że wydziela on substancje, które mogą zaszkodzić naszemu zdrowiu.  

Wśród grilli węglowych natomiast lepiej w testach spisał się grill opalany węglem drzewnym, natomiast na trzecim miejscu uplasował się ten, w którym użyto brykietu drzewnego.

grill360 , grill ogrodowy , grill weglowy a gazowy

Pamiętajmy o częstotliwości

O ile badania porównawcze grilli pokazują jasno wady grilla węglowego, o tyle nie należy odrzucać go całkowicie. Grillowanie na grillu węglowym to wciąż najpopularniejsza forma tej rozrywki, która nie traci na popularności. Miłośnicy tradycyjnego grillowania, którzy w dodatku nie raczą się grillowanymi potrawami zbyt często, mogą być spokojni, umiarkowana częstotliwość grillowania, nawet na grillu węglowym, nie powinna zaszkodzić.

GD Star Rating
loading...

PODOBNE ARTYKUŁY